Nowoczesne urządzenia gaśnicze – 6 najważniejszych zalet

Jeżeli jesteś właścicielem lub zarządcą budynku, z całą pewnością interesuje Ci stworzenie jak najlepszego systemu ochrony przeciwpożarowej – jest to z jednej strony wymagane przez polskie prawo, a z drugiej sposób na zapewnienie komfortu oraz poczucia bezpieczeństwa wszystkim osobom, znajdującym się w obiekcie. Kluczowe okażą się tutaj urządzenia gaśnicze, które pozwolą Ci ugasić pożar szybko i bez jakiegokolwiek ryzyka powstania szkód. Sprawdźmy jakie zalety mają najnowocześniejsze systemy – zarówno te, w których czynnikiem gaśniczym jest gaz, jak również woda.

Urządzenia gaśnicze – 6 zalet

  • Automatyczne wykrywanie pożaru

Współczesne systemy i urządzenia gaśnicze są rozwiązaniami, których nie trzeba obsługiwać ręcznie – dzięki temu ani Ty, ani żaden z Twoich pracowników nie musicie samodzielnie włączać alarmu czy chwytać za gaśnicę i gasić płomieni. System automatycznie wykryje zagrożenie dzięki specjalnym detektorom, a następnie rozpocznie akcję gaśniczą. Błyskawicznie i skutecznie – dzięki temu przez 24h/dobę i bez względu na zaistniałą sytuację, możesz liczyć na pełne bezpieczeństwo.

  • Skuteczne gaszenie pożaru

Tym, co sprawia, że nowoczesne systemy gaszenia pożaru są tak chętnie wybierane przez właścicieli budynków, jest przede wszystkim ich skuteczność – zarówno w wykrywaniu, jak i gaszeniu pożaru. W systemach, których czynnikiem gaśniczych jest woda, zwykle używa się specjalnych dysz, które uruchamiają się w konkretnych miejscach, gdzie pojawiło się zagrożenie. Jeżeli zaś chodzi o systemy gazowe, takie jak INERGEN, NOVEC czy FM, mamy do czynienia z przerywaniem reakcji spalania na poziomie molekularnym. Oznacza to, że odbierane jest ciepło i obniżany jest poziom tlenu w pomieszczeniu, dzięki czemu ogień nie może się rozprzestrzeniać i gaśnie. Jest to bardzo skuteczne i dlatego też gazowe urządzenia gaśnicze wybierane są przez coraz większą liczbę osób.

  • Bezpieczeństwo dla mienia i użytkowników

I to bardzo istotne – nawet w przypadku działania gazów obojętnych i obniżenia poziomu tlenu w pomieszczeniu, znajdujące się w nim osoby mogą swobodnie oddychać. Tego rodzaju rozwiązania są również polecane w przypadku urządzeń pod napięciem czy ważnej dokumentacji, która mogłaby zostać zniszczona np. przez wodę. We wszelkiego rodzaju serwerowniach, lakierniach czy rozdzielniach elektrycznych, warto więc stosować gazowe systemy gaszenia pożarów.

  • Niezawodność

Urządzenia gaśnicze, wykonywane w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne oraz najlepsze komponenty, są niezawodne, co oznacza, że nie zawodzą w sytuacjach zagrożenia i zawsze pozwolą Ci na zniwelowanie niebezpieczeństwa. Dzięki temu warto na nie stawiać – dadzą w ten sposób poczucie bezpieczeństwa i pewność tego, że nawet w przypadku pojawienia się ognia, zostanie on szybko ugaszony. I to bez konieczności wzywania straży pożarnej!

  • Uniwersalność zastosowania

Niezależnie od specyfiki budynku, znajdujących się wewnątrz urządzeń czy dokumentów, masz możliwość wybrania odpowiednio dopasowanego systemu gaszenia. Specjalistyczny serwis PPOŻ zadba o zaprojektowanie nowoczesnego rozwiązania, które w stu procentach spełni Twoje oczekiwania – nawet, jeżeli warunki panujące w danym obiekcie są specyficzne albo bardzo trudne.

  • Inwestycja na lata

Mówiąc o wysokiej jakości urządzeniach gaśniczych czy systemach sygnalizacji pożarowej, myślimy również o ich ponadprzeciętnej trwałości. Inwestując w nie masz pewność tego, że będą służyły Ci przez wiele lat i zapewnią skuteczną ochronę przed pożarem.