Czy mogę zbudować biznes opierający się wyłącznie na outsourcingu?

To pytanie, na które odpowiedź chce poznać każdy początkujący jak i zaawansowany biznesmen. Automatyzacja, uproszczenie i tworzenie oszczędności to swoiste ABC, które powinien doskonale znać każdy przedsiębiorca. Koszty stałe takie jak biuro, pensje pracowników, benefity pracownicze, koszty oprogramowania oraz prądu – czy można od tego uciec raz na dobre i prowadzić biznes w pojedynkę ze swojego mieszkania? Ten wpis odpowie na Twoje wątpliwości i pozwoli Ci postawić pierwsze kroki!

Prowadzenie biznesu w pojedynkę? Zainteresuj się firmami outsourcingowymi!

Czas jest najcenniejszym, skończonym zasobem który działa tak samo na naszą korzyść jak i niekorzyść – musisz zrobić wszystko, żeby wykorzystać go w jak najbardziej efektywny sposób. Zatrudnianie ludzi, czyli kupowanie czyjegoś czasu jest zdecydowanie najlepszą metodą na rozbudowę biznesu. Jednak nie musisz zatrudniać pracowników do pracy w Twoim wynajętym biurze w centrum miasta, jesteś w stanie tworzyć przedsiębiorstwo korzystając z usług company outsourcing firmy, np. https://idego-group.com/staff-augmentation, freelancerów oraz partnerów. 

Zdecydowanie potrzebujesz umiejętności ludzi, którzy posiadają ekspercką wiedzę oraz doświadczenie, które umożliwi Ci osiąganie rzeczy dużo szybciej niż przy standardowym podejściu zatrudnianiu osób. Gdy zatrudniasz nowego pracownika, na Twoich barkach ciąży obowiązek wdrożenia, wyszkolenia oraz przyuczenia Twojego nowego pracownika. To koszt i czas, który musisz zainwestować. W przypadku nawiązania współpracy z firmą outsourcingową jesteś w stanie egzekwować rezultaty tej współpracy jedynie na podstawie wyników – to ogromna wygoda oraz oszczędność dla Ciebie.

Czy wszystko powinieneś outsourcować?

Tak, w zależności od specyfiki działalności i tego jak szerokie spektrum usług jesteś w stanie delegować online – powinieneś to robić. Istnieją jednak biznesy, które nie pozwalają na pełne delegowanie wszystkich czynności. Jednakowoż niezwykle istotne jest aby szukać uproszczeń dosłownie na każdym kroku. Księgowość, wytwarzania oprogramowania, administrację, realizację sprzedaży, PR, marketing czy outsourcing HR – powinieneś delegować w pierwszym kroku, ponieważ to bardzo popularne, określone działalności w prowadzeniu firmy, które łatwo oddać w zaufane ręce. 

Warto abyś w międzyczasie pozyskał wiedzę w zakresie zarządzania tak dużą ilością zewnętrznych partnerów. Gdy posiadasz fizycznych pracowników na miejscu, dużo łatwiej jest zarządzać osobą, którą widzisz na co dzień i macie kontakt.

Czy prowadzenie biznesu opartego na outsourcingu jest łatwe?

Na samym początku zawierania współpracy będziesz odnosił wrażenie, że brakuje Ci zaufania względem osób które świadczą dla Ciebie usługi. To naturalne ponieważ gdy nie posiadasz fizycznego kontaktu z pracownikami, odnosisz wrażenie że praca stoi w miejscu. To nieprawda, ponieważ Twoi partnerzy na koniec miesiąca i tak zostaną przez Ciebie rozliczeni z efektów, a nie ilości poświęconego czasu. A więc gdy zatrudnisz programistów, będziesz chciał zobaczyć napisany program lub aplikację mobilną.