Kto najbardziej skorzysta przy leasingu samochodowym – seat leasing?

Leasing samochodowy jest obecnie niesamowicie popularnym rozwiązaniem i trudno się temu dziwić. To opcja niesłychanie korzystna pod względem podatkowym. Jeżeli decydujemy się na zakup samochodu firmowego czy na użytek własny i prowadzimy działalność gospodarczą, będzie to bez wątpienia bardzo dobra opcja, którą warto wziąć pod uwagę. Na co należy zwrócić uwagę decydując się na takie rozwiązanie? O czym pamiętać decydując się na wzięcie auta w leasing? O tym poniżej.

Leasing możliwy już na początku prowadzenia firmy

Samochód w leasingu nie jest dostępny wyłącznie dla firm, które mają ugruntowaną pozycję w branży. W przeciwieństwie do kredytu firmowego, leasing może wziąć także przedsiębiorca, który dopiero rozwija swój biznes i nie ma jeszcze dużego doświadczenia w swojej branży. Jest to opcja dostępna praktycznie dla każdego. Firma leasingowa nie będzie wymagała określonego stażu firmy, będzie dużo bardziej elastyczna w tym względzie, co działa oczywiście na naszą korzyść. Jeśli jesteś świeżo upieczonym przedsiębiorcą, a mimo to interesuje Cię na przykład  seat leasing to naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby móc wziąć takie auto. Seat w leasingu na pewno nie będzie drogim rozwiązaniem, a dzięki temu zyskujemy całkiem nowy samochód do tego w bardzo dobrej cenie. Jak starać się o leasing? Wystarczy przedstawić dokumenty rejestrowe firmy oraz dokonać odpowiedniej opłaty wstępnej, która będzie obowiązkowa. Oczywiście w przypadku świeżo upieczonego przedsiębiorcy ta opłata może być wyższa, niż u firm z dłuższym stażem. Dlaczego? Taka jest cena za poniesienie przez firmę leasingowa większego ryzyka związanego z daną transakcją. Oczywiście należy mieć świadomość tego, że nie każdy leasingodawca zdecyduje się na dzierżawę samochodu nowej firmie, która dopiero się rozwija. Wszystko zależy od zasad, jakie panują w danej firmie. 

Jakie są korzyści z leasingu?

Leasing w odróżnieniu od kredytu samochodowego nie naraża naszej firmy na bankructwo, co więcej zapewnia lepsze warunki, niż kredyty bankowe. Decydując się na zakup najnowszego seata w leasingu, można wykupić samochód po okresie spłaty rat leasingowych na bardzo dobrych warunkach i w dobrej cenie. Dzięki temu możemy zyskać nowy samochód w dużo niższej cenie, niż wynosi jego wartość rynkowa. Leasing bez wątpienia jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, bo można niejako wypożyczyć pojazd i to na bardzo dobrych warunkach, a później mamy pierwszeństwo, aby go wykupić na własność, jeżeli mamy taką potrzebę. Leasing seata, mercedesa, toyoty, lexusa – niezależnie od tego, na jakie auto się zdecydujemy, pamiętajmy, że warto wybierać takie, które będzie w 100% odpowiadało naszemu przedsiębiorstwo. Jeżeli chodzi o branie samochodu w leasing to opłaca się decydować na dzierżawę droższych pojazdów, ponieważ w tym wypadku nie ma limitu wartości amortyzacji, jak w przypadku innych form finansowania. Umowa leasingowa jest korzystna zarówno dla przedsiębiorcy, jak i firmy leasingowej, ponieważ  właściciele salonów oddający samochody w leasing, przeważnie podnoszą ich wartość.