Silikon w szamponie – czy jest potrzebny?

Silikon w szamponach ma coraz gorszą sławę. Mimo wszystko wielu producentów z niego nie rezygnuje i znajduje się on w wielu szamponach do włosów – zarówno tych tańszych, jak i tych z najwyższej półki. Dlaczego większość producentów kosmetyków nie chce zrezygnować z silikonu? Czy naprawdę jest on niezastąpiony?

Czy szampon bez silikonu jest najlepszym rozwiązaniem, a szampon z silikonem to najgorszy z możliwych wyborów? Oczywiście nie można generalizować kosmetyków. Różnorodność wśród szamponów do włosów jest czymś normalnym i potrzebnym. Warto jednak wiedzieć, jakie są pomiędzy nimi różnice.  

Szampony z silikonem są skuteczne

Tak. Szampony z silikonem są skuteczne i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Ich działanie jest dokładnie takie, jakie obiecuje producent. Włosy po użyciu szamponu z silikonem mają wyglądać zdrowo, powinny się błyszczeć i być wygładzone. Każdy, kto chociaż raz stosował klasyczny szampon z silikonem, a z pewnością prawie każdy taki stosował, to doskonale wie, że efekt jest niemal natychmiastowy. Włosy wyglądają na zdrowe, są błyszczące i nie puszą się – efekt osiągnięty. Dlaczego zatem producenci mieli by rezygnować z produktów w swoich liniach kosmetycznych, które spełniają obietnice i z których konsumenci są zadowoleni? Nie ma takiego powodu.

Każdy jednak powinien odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno właśnie tego oczekuje od szamponu. Jeżeli zależy mu na wygładzeniu i błyszczeniu się włosów, to szampony z silikonem będą dla niego dobre. Jeżeli natomiast zależy mu na zdrowych włosach, na tym, aby były puszyste i potrafiły przyjmować substancje odżywcze, a przez to dobrze rosnąć, powinien raczej sięgnąć po najlepszy szampon – szampon naturalny, bez silikonów. Taki szampon nie obciąża włosów i sprawia, że podczas długotrwałego stosowania bardzo poprawia kondycję włosów.

Szampon bez silikonu – gdzie mogę go kupić?

Wchodząc do klasycznych drogerii, najczęściej widzimy, że promowane są kosmetyki bardzo znanych marek, które jednocześnie reklamowane są w telewizji. To zupełnie normalne– proces reklamy i sprzedaży jest długotrwały, a produkty, które reklamowane są od wielu lat, są także pożądane przez wielu klientów. Postrzegają oni w tych produktach pewien rodzaj luksusu, dlatego są proponowane w drogeriach i innych sklepach, jest ich najwięcej i znajdują się na najbardziej widocznych półkach. Ale nie oznacza to, że w sklepach nie można znaleźć kosmetyków naturalnych – szampony bez silikonów są w drogeriach, sklepach i supermarketach, jednak nie w tak dużej ilości, jak inne kosmetyki. Czasem trzeba się po nie schylić lub zadrzeć głowę na nieco wyższą półkę. Kosmetyków naturalnych przybywa jednak z roku na rok. Dlaczego? Ponieważ przybywa także świadomych konsumentów, którzy zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo ważne jest to, co dostarcza się do organizmu – czy to jeżeli chodzi o składniki pokarmowe, czy składniki pielęgnacyjne, które aż w 60 procentach przenikają przez naszą skórę!

Kosmetyki naturalne w Internecie

Świadomi konsumenci wybierają kosmetyki zdrowe, które mają pozytywny wpływ na samopoczucie i zdrowie, a także na wygląd. Biorąc pod uwagę, że ich liczba wciąż rośnie, na rynku pojawia się wielu nowych producentów kosmetyków naturalnych, w tym dobrych szamponów naturalnych, szamponów bez silikonów. Jeżeli nie widzisz produktów naturalnych na półkach w sklepie, wykorzystaj do tego wyszukiwarkę internetową. Jak? Wystarczy wpisać do wyszukiwarki frazy, których szukamy, np. szampon naturalny, albo najlepszy szampon naturalny, czy też szampon bez silikonów. W ten sposób znajdziemy strony producentów. Wtedy można je przejrzeć i wybrać tych, którzy najbardziej nam odpowiadają. Dzięki temu poznamy producenta, z którego kosmetyków być może będziemy długo korzystać. Co więcej, jego kosmetyki z pewnością można zakupić w sieci – wygodne prawda?

Jeżeli jesteś zainteresowany wymiana kosmetyków klasycznych, drogeryjnych, na te bardziej zdrowe – naturalne – to bardzo dobrze! Dzięki temu cała rodzina może korzystać z podobnych kosmetyków. Naturalne produkty świetnie sprawdzą się do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka, jak i skóry dorosłych i osób starszych, u których odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna!

Warto pamiętać, że to jakich kosmetyków używamy, naprawdę na wpływ na nasze zdrowie!