Polisa turystyczna? Po co?

Podróżowanie zapewnia emocje – czasem również te mniej pożądane. Kup polisę turystyczną, które ochroni Cię od niespodziewanych kłopotów i wyjeżdżaj swobodnie!

Nie przewidzisz wszystkiego, co może spotkać Cię podczas podróżowania. Choroba, wypadek, złamanie przepisów – to wszystko potrafi przydarzyć się w najmniej dogodnym momencie. Nie ryzykuj i wykup polisę turystyczną. Każdy z nas podróżuje inaczej i w różne miejsca. Czasami wybieramy Polskę, niekiedy decydujemy się na podróż po Europie, a niektórzy zapuszczają się w najodleglejsze rejony Świata. Jedni wolą spokojny wypoczynek przy basenie, inni nie wyobrażają sobie wakacji bez aktywnego uprawiania sportu. W zależności od potrzeb, stwórz dostosowaną do Twoich wymagań polisę.

Jak wybrać najlepszą polisy?

Przede wszystkim należy dokładnie ocenić własne potrzeby oraz charakter samego wyjazdu. Na typowo turystyczną wycieczkę przeważnie wystarczająca jest polisa standardowa. Jeśli planujesz uprawiać sporty podwyższonego ryzyka lub sporty ekstremalne, sprawdź czy polisa obejmuje rozszerzenia zapewniające pokrycie kosztów ratownictwa i hospitalizacji, a także ochronę sprzętu sportowego przed kradzieżą, zgubieniem lub zniszczeniem. Polisa turystyczna powinna gwarantować pokrycie wszystkich wydatków związanych z koniecznością udzielenia pomocy medycznej. Zaliczamy do nich m.in koszty leczenia ambulatoryjnego, hospitalizacji i transportu ubezpieczonego do kraju. Innym ważnym aspektem jest dopasowane ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), zapewniające wypłatę świadczeń w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu. Przy wyborze ubezpieczenia warto również zwrócić uwagę na dodatkowe element ubezpieczenia jakim jest polisa turystyczna. Może być to np. ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego, OC sportowe czy krótkoterminowe ubezpieczenie samochodu na czas podróży.

Jakie dodatki do polisy wybrać?

Zalecanym dodatkiem do polisy turystycznej jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, zapewniające odszkodowanie dla osób trzecich w przypadku umyślnej szkody na osobie lub mieniu. Podróżujący samolotem, mają także możliwość zakupu ubezpieczenia na wypadek ewentualnego opóźnienia lotu oraz zagubienia bagażu przez linie lotnicze. Warto także pomyśleć o assistance zapewniającym informacyjne, prawne i organizacyjne wsparcie ubezpieczyciela na czas podróży. Może być to np. pomoc tłumacza, wskazówki w razie kradzieży, organizacja pobytu dla najbliższych na czas hospitalizacji. Ważne! Kup polisę turystyczną co najmniej 1 dzień przed wyjazdem i więcej ni o czym się nie martw!