W jaki sposób pomoże nam znajomość nut zapachowych i intensywności perfum? Cerruti 1881 Estee lauder double wear i inne marki premium

Jeśli już mamy swoje ulubione perfumy, raczej skłaniamy się ku temu by sięgać po nie po raz kolejny. Zmiany są jednak czymś naturalnym, które często wychodzą nam na dobre. Aby móc do tego podejść w pełni profesjonalnie, przyda się nam dawka wiedzy w tym temacie. Dużo dowiemy się dzięki nutom zapachowym oraz intensywności produktów. Dobór perfum to proces trudny i złożony, dlatego odpowiednie przygotowanie jest wręcz obowiązkowe.

Kiedy decydujemy się na kupno wysokiej jakości perfum, jak np. Cerruti 1881 cena musi być stosownie wysoka, jednak nie oznacza to, że znajdziemy ich też w atrakcyjnych cenach. Oczywiście, niekiedy koszty przybierają na wadze, a szczególnie wtedy, gdy ogranicza nas budżet. Warto pamiętać o tym, że wcale nie musimy sięgać po najdroższe perfumy, aby odnaleźć idealny zapach dla siebie. Każdy z nich musi być przez nas odpowiednio przetestowany, a do tego będzie niezbędna wiedza o nutach zapachowych i intensywności perfum. Fakty są takie, że wysokiej klasy kosmetyki – np. Estee lauder double wear można znaleźć tutaj.

Rozwój perfum na naszych ciałach, czyli kolejność następowania nut zapachowych

Absolutnie nie możemy oczekiwać, że spryskanie nadgarstka perfumami, pozwoli nam już dokonać wyboru. To niezwykle złożony proces, który musi być przeprowadzony świadomie. Z pewnością musimy też zaznajomić się z danym zapachem, aby poznać jego głębię.

Pamiętajmy, że kiedy korzystamy z dobrych perfum, ich zapach będzie rozwijał się stopniowo. Należy zatem mieć świadomość, że kolejno będą pojawiać się trzy nuty zapachowe, a będzie to nuta głowy, serca oraz baza. Jako pierwsza pojawi się nuta głowy, która pozostaje z nami około pół godziny, a jej zapach jest bardzo intensywny. Następnie wyczuwalna stanie się nuta serca, jako ta najważniejsza. Musimy być świadomi, że zapach perfum łączy się z naszym zapachem, stąd dany produkt na różnych osobach będzie pachniał nieco inaczej. Chociaż w pierwszych odczuciach, zapach może się nam podobać, później może stać się dla nas uciążliwy. Cztery godziny – to czas w jakim utrzymuje się nuta serca, jednak najdłużej pozostaje z nami baza. Czasami w ogóle ciężko jest ją wyczuć. Kiedy od momentu spryskania się minie już sporo czasu, zapach może po prostu ulecieć.

Oznaczenia na perfumach, a intensywność zapachu perfum…

Perfumy generują sporo różnych tematów, a jednym z nich jest ich intensywność. Jeśli zwrócimy uwagę na specjalne oznaczenia na flakonikach, uda się nam dowiedzieć, jaki stopień zaperfumowania posiada dany produkt. Określenie „parfum” posiadają klasyczne perfumy, gdzie znajduje się od 25 do 40% olejków w alkoholu. „Eau de parfum” to wody perfumowe, których zaperfumowanie wynosi od około 10 do 15%. Wody toaletowe, czyli „eau de toilette” będą zawierać maksymalnie do 10% olejków rozpuszczonych w alkoholu. Często spotkamy się też oznaczeniem „eau de cologne”, które widnieje na wodach koloński. Te produktu posiadają od 3 do 5% zwartość olejków zapachowych. Zdecydowanie najmniejsze zaperfumowanie posiadają delikatne mgiełki, a wynosi ono jedynie 3%.

Mając na uwadze wspomniane wyżej informacje, wybór zapachu perfum nie będzie już tak skomplikowany, a szczególnie jeśli robimy to w ciemno. Opisy produktów są ważnymi elementami, natomiast zawsze lepiej jest poznać dany zapach. W większości przypadków, dobre perfumy od renomowanych producentów będą wiązać się raczej z wysokim kosztem, aczkolwiek jest to uzasadnione. Najwyższa jakość wymaga przecież stosownie wysokiej zapłaty. Bez względu na to, powinniśmy się kierować wyłącznie swoim gustem. Przecież to my będziemy obcować z danym zapachem przez większość czasu. Mimo tego, że dobór perfum wymaga sporych pokładów cierpliwości, finalnie zawsze się opłaca.