Cerruti 1881, Estee lauder double wear i inne marki – Poszczególne nuty zapachowe i intensywność perfum!

Nasza natura i przywiązywanie się sprawia, że często trzymamy się jednego zapachu przez długi czas. Zmiany to jednak coś, co często wychodzi nam na dobre, jednak w wypadku perfum, konieczne jest posiadanie chociaż podstawowej wiedzy na ich temat. Sporo dowiemy się poznając nuty zapachowe oraz intensywność zapachu. Dobieranie perfum to bardzo rozbudowany proces, stąd nie obędzie się bez odpowiedniego przygotowania.

To nic nowego, że kupując perfumy wysokiej klasy, takiej jak np. Cerruti 1881 cena okaże się dość wysoka, jednak jeśli dobrze się rozejrzymy, uda się nam odnaleźć sporo promocji. Wysokość kosztów niekiedy jest najważniejszym kryterium wyboru, ponieważ zbyt niski budżet, może nam uniemożliwić kupno idealnie dopasowanego do nas produktu. Z drugiej strony, nic nie wskazuje na to, że tylko najdroższe perfumy powinny być brane przez nas pod uwagę. Warto dowiedzieć się o tym w praktyce, a kilka informacji z tego zakresu wydatnie nam w tym pomoże. Dodatkowo, kiedy chcemy kupić dobry podkład np. Estee lauder double wear https://indizio.pl/pl/producer/Estee-Lauder/510, nie warto kierować się ceną.

Nuty zapachowe i to co w związku z nimi jest najważniejsze

Wybór perfum, okazuje się być wyjątkowo złożonym procesem, a zwykłe powąchanie nadgarstka spryskanego perfumami zwykle nie wystarczy, aby nasz wybór mógł być w pełni świadomy. Musimy bardzo dobrze poznać głębię zapachu interesującego nas produktu.  

Warto wiedzieć, że w wypadku dobrych perfum, spotkamy się ze stopniowym rozwojem ich zapachu. Z uwagi na to, wyróżnia się trzy główne nuty zapachowe, które przyjmują postać kolejnych etapów, w jakich zapachy się rozwijają. Jest to kolejno nuta głowy, serca oraz baza.

Zaraz po tym, kiedy spryskamy ciało perfumami, czujemy nutę głowy. Ten zapach nie utrzymuje się zbyt długo, gdyż to maksymalnie pół godziny, jednak jest to intensywna woń. Kolejno pojawi się nuta serca, którą uznaje się za najważniejszą. Pamiętajmy o tym, że w połączeniu z zapachem naszej skóry, perfumy będą prezentować się zupełnie inaczej. Dlatego na początku dane perfumy mogą się nam podobać, jednak później może okazać się, że ten zapach jest dla nas męczący. Maksymalnie cztery godziny, tyle może utrzymać się na naszym ciele nuta serca. Najdłużej utrzyma się jednak baza, chociaż bywa, że jest ona wręcz niewyczuwalna. Po długim czasie od momentu spryskania się perfumami zdarza się, że zapach perfum zdążył już się ulotnić.

Jakie oznaczenia świadczą o intensywności perfum?

Jednym z najważniejszym punktów wyboru perfum, jest intensywność ich zapachu, a uda się nam to określić, jeśli sprawdzimy oznaczenie na flakoniku. Tradycyjne perfumy, oznaczana są jako „parfum”, a zawierają od 25 do 40% olejków w alkoholu. „Eau de parfum” to wody perfumowane, których zawartość olejków zapachowych, waha się między 10, a 15%. Wody toaletowe z kolei, to „eau de toilette”, a te mogą mieć maksymalnie 10% olejków. Spotkamy również wody kolońskie, czyli „eau de cologne” gdzie zawartość olejków mieści się w przedziale od 3 do 5%. Dostępne będą dla nas też tzw. mgiełki, jednak ich intensywność jest najniższa, z uwagi na jedynie 3 procentową zawartość olejków zapachowych w alkoholu.

Posiadając już taką ilość informacji o perfumach, wybór będzie dla nas o wiele prostszy, nawet jeśli zmuszeni jesteśmy do zakupu w ciemno. Opisy produktów i wszelkie oznaczenia stanową dla nas cenną wskazówkę, która w pewnym stopniu przybliża nas do poznania zapachu. Warto jednak wiedzieć, dobre perfumy od znanych producentów mają wysoką cenę, jednak ma to swoje uzasadnienie. Wysoka jakość, wiąże się zawsze z wysokim kosztem. Koniec końców, to gust powinien być dla nas głównym aspektem, a wszelkie inne sprawy łącznie z opiniami innych sprawami drugorzędnymi. Przecież to my, będziemy przez większość czasu obcować z danym zapachem. Mimo tego, że wymaga to od nas sporo cierpliwości, warto podejść do tego profesjonalnie, gdyż dobrze dobrany zapach jest na wagę złota.