Najlepszy sposób finansowania samochodu – leasing mercedes glc coupe

Leasing to nic innego, jako forma dzierżawy. W tym wypadku firma leasingowa niejako wypożycza nam wybrany przez nas samochód za odpowiednią opłatą. Jest to bez wątpienia jedna z korzystniejszych opcji, jeżeli chodzi o pozyskanie samochodów firmowych. Z leasingu może skorzystać przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność oraz duża firma. Czemu warto? 

Leasing – jakie ma zalety?

Leasing to przede wszystkim świetna alternatywa dla kredytu firmowego. W tym wypadku koszty będą nieco niższe, niż kredytu samochodowego. Dzieje się tak, ponieważ firma leasingowa jest formalnie właścicielem auta, tak więc zarabia pieniądze na możliwości wykonywania odpisów amortyzacyjnych. Biorąc samochód w leasing jesteśmy zobowiązani do uiszczania miesięcznych rat, aż do momentu wygaśnięcia umowy. To firma leasingowa widnieje w dowodzie rejestracyjnym, dopóki umowa się nie zakończy i nie zdecydujemy się na wykupienie pojazdu na własność. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że mamy pierwszeństwo do wykupu samochodu. Jego cena może wynieść 1% początkowej wartości, aczkolwiek są to koszty, które ustala się jeszcze przed podpisaniem umowy leasingowej. To bardzo dobre rozwiązanie dla firm, ponieważ w tym wypadku zazwyczaj można zaoszczędzić na podatkach.

Jaki samochód wziąć w leasing?

Wybór samochodu wcale nie jest takim łatwym zadaniem, jak może się wydawać, szczególnie że co roku zmienia się graniczna wartość nowych pojazdów. Jeżeli chodzi o klasę premium to najczęściej wybierane są mercedesy glc coupe, BMW, Lexusy ES oraz Audi. Takie samochody są nowoczesne, można wybierać spośród różnego rodzaju wyposażenia, prezentują się efektownie. Wszystko zależy od naszych preferencji, a także możliwości  finansowych. Bardziej wymagające osoby, z pewnością powinny zainteresować się pojazdami segmentu E. Dużą popularnością cieszy się obecnie mercedes glc coupe, który bez wątpienia warto wziąć pod uwagę. To samochód 5-drzwiowy z automatyczną skrzynią biegów i sportowym zawieszeniem. Takiego auta nikt się nie powstydzi, gdyż jest niesamowicie eleganckie i wygląda efektownie. Wybierając mercedesa glc coupe można mieć pewność, że będzie nam długo służył i co ważniejsze będzie bezawaryjny. 

O czym pamiętać biorąc auto w leasing?

Osoby, które decydują się na leasing, powinny zwrócić uwagę na możliwość odliczenia podatku VAT. Dzięki temu można na tym skorzystać i to dwukrotnie – przy rozliczaniu czynszu inicjalnego albo rat leasingowy, po drugie przy wykupie przedmiotu leasingu. Rozważając wzięcie w leasing na przykład mercedesa glc coupe, trzeba mieć na uwadze dodatkowe koszty, a także prowizje, które będziemy zobowiązani zapłacić poza kosztami leasingowymi. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale firmy leasingowe pobierają dodatkowe opłaty za różnego rodzaju operacje bp. zmiany w umowie, cesję umowy na osobę trzecią, zmiany terminu spłaty itp. Warto sprawdzić także, jakie koszty poniesiemy w przypadku zerwania umowy przez leasingodawcę na przykład ze względu na nasze opóźnienia w płatnościach.