Czy samochod na abonament będzie dobrą alternatywą?

Osoby obeznane w tematyce pozyskiwania pojazdów, uznają już abonament samochodowy, jako jedną z najlepszych metod. Nie jest to już jedynie alternatywa, jak można było jeszcze niedawno przypuszczać. Co jednak sprawia, że klienci tak chętnie stawiają na auta w abonamencie, kosztem innych – znacznie popularniejszych form?

Samochod na abonament to przede wszystkim szansa, na użytkowanie zupełnie nowego pojazdu, a zatem takiego, który trafi do nas prosto z salonu. Kupno najnowszego modelu jakiejkolwiek marki zwykle wiąże się z wydatkiem kilkudziesięciu tysięcy złotych, a zatem to z pewnością kwota, która przekroczy możliwości finansowe sporej części osób. Z drugiej strony, kupno używanego auta nie daje nam nigdy gwarancji niezawodności, a przy tym też nie mamy pewności co do tego, jak faktycznie prezentuje się historia danego pojazdu. Abonament na auto funkcjonuje jednak na pewnych zasadach, które omijają wady pozostałych metod.

Najważniejsze cechy abonamentu samochodowego

Przede wszystkim, decydują się na auto w abonamencie, możemy wybrać czy będziemy uiszczać opłatę wstępną, czy też z niej zrezygnujemy. Oczywiście jej wysokość będzie miała wpływ na to, ile będzie wynosić późniejsza opłata, którą należy płacić co miesiąc. Ta uwarunkowana jest także od tego, jak długo będzie obowiązywać umowa. Najczęstszymi wariantami są jednak abonamenty samochodowe na 12 oraz 24 miesiące. Możliwości mamy naprawdę wiele, natomiast im bardziej ekskluzywny model pojazdy wybierzemy, tym oczywiście cena okaże się wyższa. Pole manewru jest zazwyczaj spore i możemy dostosować auto do swoich potrzeb, konfigurując jego wyposażenie moc jednostki silnikowej i wiele innych.

Auta w abonamencie charakteryzuje jeszcze jedna kwestia, a jest to limit kilometrów, zwany też potocznie kilometrówką. Najczęściej zaczynają się one od 10 000 kilometrów, natomiast możemy wybrać też większe, kiedy sporo podróżujemy. Warto odnotować, że po przekroczeniu tego limitu, będziemy musieli liczyć się z dodatkowymi kosztami, których wysokość będzie uzależniona od usługodawcy.