Problem z potencją – jak sobie radzić?

Zachowanie sprawności seksualnej szczególnie w starszym wieku może być problemem, jednak taki stan rzeczy w tym wypadku nikogo nie dziwi. Niestety coraz więcej młodych mężczyzn boryka się z impotencją, taka dysfunkcja może stanowić ogromny kłopot i powód do wstydu. Skąd się biorą problemy z potencją u mężczyzn i jak sobie radzić z takimi dolegliwościami?

Czym jest impotencja?

Impotencja to dysfunkcja seksualna, która polega na braku erekcji mimo podniecenia seksualnego. Takie problemy mogą mieć bardzo różne przyczyny, dlatego można wyróżnić aż trzy typy impotencji – erektywną, orgiastyczną oraz generatywną. Ta pierwsza oznacza niezdolność do osiągnięcia wzwodu, druga niezdolność do osiągnięcia orgazmu, a trzeba zaburzenia płodności. Niekiedy przyczyna tkwi w psychice mężczyzny, wówczas można mówić o blokadzie psychicznej, niekiedy przeszkodą w osiągnięciu satysfakcji seksualnej jest choroba.

Przyczyny impotencji w młodym wieku

Główną przyczyną impotencji w młodym wieku jest najczęściej bardzo duży stres, czasami chodzi o stres w pracy, innym razem o obawę przed niezadowoleniem partnerki seksualnej. Niekiedy jest to związane z niezbyt miłymi doświadczeniami z kobietami. Możliwości jest wiele, niestety dzisiaj żyjemy bardzo szybko, często prowadzimy niezdrowy tryb życia, dlatego też organizm może niekiedy odmówić posłuszeństwa. Jeżeli taki stan rzeczy utrzymuje się dłuższy czas, warto wybrać się na konsultację do lekarza. Jest to bardzo wstydliwy problem i nie każdy mężczyzna jest w stanie się do niego przyznać, jednak nie ma innego wyjścia.

Leki na impotencję

Są oczywiście dostępne leki na potencję bez recepty, które można bez większych problemów kupić w aptece albo w sieci, nie mniej jednak ich skuteczność jest różna. Jeżeli decydujemy się wspomagać takimi preparatami, warto wybierać tabletki wysokiej jakości, które mają potwierdzone działanie oraz bezpieczny skład. Dobrym przykładem jest Por Pro Pills, który cieszy się dobrymi opiniami i wielu mężczyzn go poleca, ma też dobre opinie wśród lekarzy. Odpowiednio dobrany skład, odpowiednie proporcje umożliwiają osiągnięcie pełnej erekcji, co więcej wydłużają stosunek seksualny. Leki na potencję bez recepty wcale nie muszą być złym rozwiązaniem i warto zdecydować się na takie rozwiązanie, jeżeli problemy z erekcją są spowodowane czynnikami psychologicznymi czy przemęczeniem organizmu z powodu zbyt intensywnych dni w pracy. Preparaty na potencję bez recepty powinny być oczywiście bezpieczne, dlatego warto zawsze dokładnie czytać składy na opakowaniach, a także sprawdzić źródło pochodzenia produktu.

Środki na erekcję bez recepty mogą okazać się wystarczające, aby móc wrócić do sprawności seksualnej, jeżeli przyczyną chwilowej impotencji jest na przykład blokada psychiczna czy zmęczenie. Jeśli problem jest medyczny, wówczas jednym rozwiązaniem będzie leczenie farmakologiczne.