Dlaczego auta na abonament są opłacalną inwestycją?

Istnieje naprawdę niezliczona ilość możliwości, jeżeli chodzi o formy, w jakich można pozyskać samochód. Niektóre z nich pozwalają nam wejść w ich posiadanie na własność, a jeszcze inne umożliwiają nam z kolei ich swobodne użytkowanie, jednak na określonych zasadach. W zależności od naszych potrzeb oraz możliwości finansowych, decydujemy się na konkretne rozwiązanie, gdyż obecnie prawie każdy potrzebuje samochodu, czy to na użytek prywatny, czy też w pracy.

Jednym z ciekawszych rozwiązań z pewnością są auta na abonament. Chociaż sam abonament kojarzy się nam głównie z usługami telekomunikacyjnymi, jest on możliwy również w przypadku korzystania z samochodu.

Jak to działa?

W wypadku abonamentu samochodowego, nie ma konieczności opłaty pełnej wartości samochodu. Wystarczy, że wybierzemy konkretny model pojazdu, jego wyposażenie, jednostkę silnikową, a także okres najmu, który zwykle zamyka się w granicach od dwunastu do kilkudziesięciu miesięcy i limit kilometrów, którego będziemy musieli się trzymać. Powinniśmy również zadeklarować kwotę wkładu własnego, a warto wiedzieć, że ten może być równy zeru.

Kiedy wszelkie parametry zostaną ustalone oraz wybierzemy nasze auto w abonamencie, będziemy mogli dowiedzieć się, jakiej wysokości będzie każda, comiesięczna rata. Należy mieć też na uwadze fakt, iż po przekroczeniu limitu konieczna będzie dopłata zgodna z cennikiem. Najczęściej, w umowie znajdziemy zapis, który określa cenę każdego przejechanego kilometra ponad limit.

Warto pamiętać, że każda rata określa już koszty dotyczące ubezpieczenia, wszelkich napraw lub też wymiany części eksploatacyjnych. Jeśli nawet dojdzie do poważniejszej awarii, zwykle będziemy mieli zagwarantowane auto zastępcze. Po okresie umowy, możemy zdecydować się na wynajem innego, np. nowszego modelu, natomiast nie ma takiego obowiązku. Równie dobrze, możemy postawić na zakup samochodu, który użytkowany był przez nas w abonamencie. To zdecydowana przewaga, nad innymi formami finansowania.