Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty – jak się do niej przygotować?

Wielu z nas zgłasza się do fizjoterapeuty dopiero, jak musi. Dlatego nic dziwnego, że nie wiemy, jak taka wizyta wygląda i jak się do niej przygotować. Ty również masz wątpliwości? Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej? Zajrzyj do naszego tekstu!

Jak powinniśmy się przygotować do wizyty u fizjoterapeuty?

Pierwsza wizyta jest ważny nie tylko dla pacjenta, ale również dla samego fizjoterapeuty. Dlatego im bardziej się do niej przygotujemy, tym lepiej. Co to oznacza? Profesjonalny fizjoterapeuta jest w stanie dobrać najlepszą terapię tylko wtedy, gdy ma komplet informacji. Dlatego, jeśli sprawdzają nam do niego konkretne dolegliwości, czy przebyte urazy, to warto wziąć ze sobą dokumentacją medyczną. Poza tym powinniśmy ubrać się wygodnie, więc jeansy, koszula, czy marynarka, zdecydowanie odpadają. Należy postawić na wygodny strój, najlepiej sportowy, który nie będzie krępował naszych ruchów.

Tak przygotowani możemy zgłosić się do fizjoterapeuty. Sama wizyta nie powinna nas stresować, ponieważ pamiętajmy, że mamy do czynienia z osobą, która oferuje swoje usługi w trosce o nasze zdrowie.