Przyczyny i leczenie zaburzeń erekcji

Impotencja i zaburzenia erekcji wbrew pozorom dotykają bardzo wielu mężczyzn. Szacuje się, że nawet 80% panów po 40 roku życia cierpi na dysfunkcje seksualne. Przyczyn można doszukiwać się zarówno w psychice, jak i fizjologii. Niektórzy twierdzą, że impotencja to choroba cywilizacyjna i coś w tym jest, bo liczba mężczyzn, którzy skarżą się na takie problemy jest coraz większa. Być może wiąże się to również z tym, że więcej panów decyduje się na konsultacje w lekarzem, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się leki na potencję i to nawet te bez recepty. Jak sobie radzić z zaburzeniami erekcji?

Zaburzenia erekcji – przyczyny

Zaburzenia erekcji mogą mieć bardzo różne przyczyny, chociaż w dzisiejszych czasach wielu mężczyzn boryka się z takimi problemami przede wszystkim ze względu na duży stres, przemęczenie oraz niezdrowy tryb życia. Trzeba mieć świadomość tego, że niezdrowe jedzenie, brak ruchu, siedząca praca oraz używki mogą powodować problemy w sypialni. Chcąc poprawić sprawność seksualną, dobrze będzie zmienić tryb życia na zdrowszy. To gwarancja erekcji i dłuższych stosunków płciowych. Oczywiście nie zawsze zaburzenia wzwodu wiążą się tylko i wyłącznie z niezdrowym jedzeniem czy brakiem aktywności fizycznej, niekiedy podłoże problemu jest głębsze. Dlaczego nie warto nigdy bagatelizować problemów związanych z brakiem erekcji? Ponieważ takie dolegliwości mogą zwiastować dużo poważniejsze problemy np. choroby serca, cukrzycę itp. Wizyta u lekarza to dobre rozwiązanie, nawet jeśli decydujemy się tylko i wyłącznie przyjmować leki na potencję bez recepty. Specjalista zleci odpowiednie badania, przeprowadzi z nami wywiad, dzięki temu będzie w stanie określić stan zdrowia i przepisać odpowiednie leki.

Leczenie zaburzeń erekcji

Najczęściej w przypadku impotencji czy zaburzeń erekcji stosuje się leczenie farmakologiczne, gdyż to rozwiązanie zdecydowanie najkorzystniejsze i najskuteczniejsze. Dzięki temu można w prosty i dość szybki sposób zauważyć rezultaty leczenia i cieszyć się z udanego pożycia seksualnego. Dobrze sprawdzają się ziołowe leki na potencję, wprawdzie kuracja trwa kilka tygodni, jednak warto poczekać na efekty. To dobry sposób, aby wspomóc swój organizm, wzmocnić układ krążenia i podnieść wrażliwość na bodźce. Obecnie rynek farmaceutyczny ma wiele do zaoferowania i wcale nie trzeba decydować się na Viagrę, równie dobrze można wypróbować tabletki na erekcję nowoczesnej generacji typu Porn Pro Pills, który jest ceniony przez środowisko medyczne. Takie suplementy diety na potencję nie tylko pozwalają osiągnąć oczekiwaną erekcję, ale sprawiają, że wzwód trwa o wiele dużej, tak więc partnerka na pewno będzie usatysfakcjonowana. Wybór tabletek nie może być oczywiście przypadkowy, warto decydować się na preparaty od renomowanych producentów.