Oświetlenie studyjne – zadbaj o jego jakość!

Każda sesja zdjęciowa – czy to do czasopisma, programy, czy jakakolwiek inna – wymaga zgromadzenia odpowiedniego sprzętu, dzięki któremu możliwe będzie osiągnięcie wspaniałych efektów. Niezbędne jest między innymi odpowiednie oświetlenie studyjne, dzięki któremu uda ci się uchwycić wszystkie niezbędne elementy i uzyskać doskonałą jakość zdjęć. Na co możesz postawić i dlaczego oświetlenie tego typu jest tak istotne?

Oświetlenie studyjne, czyli jakość ponad wszystko

Zaopatrzenie się w profesjonalne oświetlenie studyjne jest tak istone z jednego prostego względu – dla najwyższej jakości zdjęć. Chcąc uzyskać odpowiednie rezultaty, nie wystarczy najwyższej klasy aparat, a nawet potężna wiedza specjalisty – musi być „światło”, które będzie maksymalnie przypominać to naturalne, dzienne. W ten sposób możliwe będzie osiągnięcie odpowiednich efektów i sprawienie, ze zdjęcia okażą się piękne – niezależnie od miejsc, w jakich były wykonywane.

Oczywiście oświetlenie studyjne może być bardzo różnorodne – ze względu na dużą liczbę technologii, dostępnych na rynku rozwiązań i wielu możliwych kombinacji parametrów, kupujący lub wypożyczający sprzęt, mają możliwość zaopatrzenia się w różne modele lamp. Do tych najczęściej stosowanych zalicza się przede wszystkim:

  • lampy żarowe i wolframowe, które dają doskonałe odwzorowanie kolorów, natychmiast się rozgrzewają i dają możliwość zmiany jasności – trzeba jednak wziąć pod uwagę, że rozgrzewają się do naprawdę wysokich temperatur,
  • lampy fluorescencyjne, które są mocniejsze od wolframowych, dają miękkie światło szczególnie przydatne w studio, a do tego nie potrzebują wielkiej mocy i są chłodniejsze, niż modele żarowe,
  • lampy HMI, które imponują przede wszystkim bardzo dużą mocą i tym, że dają światło bardzo zbliżone do tego naturalnego – niestety są drogie i potrzebują dużej mocy, aby móc prawidłowo działać,
  • lampy LED, które są najbardziej ekonomiczne, ekologiczne i odpowiednio odwzorowują kolory, jednak w ich przypadku często niewystarczająca okazuje się moc.

Jak więc widać oświetlenie studyjne różni się od siebie, dlatego chcąc zainwestować w to najlepsze, warto przede wszystkim bardzo dokładnie poznać swoje potrzeby i znaleźć odpowiednią firmę oświetleniową, która dostarczy najlepsze rozwiązania o odpowiednich parametrach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oświetlenie filmowe?

Oczywiście w pierwszej kolejności na parametry, takie jak moc światła czy też producenta – do tych najlepszych i najbardziej cenionych marek, oferujących lampy profesjonalne, zaliczamy Pulsar, Martin, Arri, Kino Flo, Dedolight, JB Lighting czy Philips. Dzięki nim zyskasz pewność, że odpowiednio inwestujesz swoje pieniądze.

Pamiętaj, że firmy oświetleniowe zatrudniają specjalistów, którzy będą w stanie pomóc ci wybrać odpowiednie rozwiązanie! Wystarczy więc, że przedstawisz swoje oczekiwania oraz potrzeby, a pracownicy firmy dobiorą takie lampy, które pozwolą ci osiągnąć cel. Co więcej – oświetlenie studyjne zostanie zainstalowane przez specjalistów we wskazanym miejscu!

A co w sytuacji, gdy chcesz zaoszczędzić? Jak wiadomo oświetlenie do filmowania bywa bardzo drogie, dlatego też alternatywą dla ciebie będzie wypożyczalnia. Zapewni ci ona dostęp do wysokiej klasy rozwiązań, które dostępne będą przez określony czas i po bardzo atrakcyjniej cenie!