Narzędzie wspierające organizację pracy – Poznaj rodzaje tablic magnetycznych!

Tablica przestała już być atrybutem, który kojarzy się głównie ze szkolną klasą, ponieważ ta również w wielu innych miejscach cieszy się dużym powodzeniem. Korzystanie z niej, może przynieść bowiem wiele korzyści zarówno w biurze, jak i w domu. Umożliwia znaczne wsparcie w organizacji wielu zadań, a także wspiera proces uczenia się i zapamiętywania. Istnieje też szansa, aby stała się miejscem do umieszczenia pamiątek.

Chociaż tablica magnetyczna nieco różni się swoimi właściwościami od tych, które spotykamy w szkolnych klasach, posiada ona swoje zastosowanie na wielu polach. Przede wszystkich, pozwala na umieszczanie na niej magnesów. Dodatkowo, będziemy mogli również pisać po niej markerami, aczkolwiek są modele, które pozwalają jedynie na opcję z magnesami. W sklepach odnajdziemy sporo modeli tablic, które odróżnia od siebie materiał wykonania oraz jakość. Z uwagi na to, posiadają one różne przeznaczenie. Co więcej, bez problemy zakupimy tablicę magnetyczną, która spełni nasze oczekiwania co do rozmiarów. Na rynku obecne są bowiem modele, których wielkość zaczyna się od A4, aż po takie dwumetrowe!

Tablice magnetyczne i ich dostępne rodzaje

Często zauważymy w wielu miejscach tzw. flipcharty, a te to po prostu magnetyczne tablice wolnostojące. Są sucho ścieralny, można po nich pisać oraz przyczepiać do nich magnesy. Są one zaopatrzone w rozkładane nóżki i nie musimy wieszać ich na ścianie. Z łatwością uda się nam ją wszędzie postawić. Chociaż klasyczny rozmiar to około 70x100cm, na pewno uda się nam odnaleźć także inne.

Tablice stalowe posiadają powłokę ze stali nierdzewnej, dlatego magnesy będą doskonale się na nich trzymać. Wcale nie są one drogie, a ich wytrzymałość jest ponadprzeciętna. Wystarczy nam jedynie kilkadziesiąt złotych, a uda się nam nabyć tablice stalową, której wymiary to minimum 40x80cm.

Tablice lakierowane znane są z dobrego stosunku ceny do jakości. Na pewno nie należą one do najtańszych, natomiast jest to lepsza technologia od kredowych tablic. Dodatkowo, z pewnością będzie to tańsza opcja od tablicy porcelanowej. Istnieje szansa, aby po nich pisać, natomiast konieczne jest wykorzystanie specjalnych markerów.

Porcelanowe tablice to nieco droższa opcja, jednak są one bardzo wytrzymałe. W porównaniu z tymi szklanymi, ich powierzchnia jest matowa. Przejawiają bardzo dużą odporność na wszelkie powierzchniowe zadrapania i uszkodzenia.

Te czarne i zielone, klasyczne tablice są najpopularniejszymi, a po nich pisze się po prostu kredą. Także te posiadają funkcje magnetyczną. W związku z tym, że ich waga jest całkiem spora, istnieje zwyczaj wieszania ich na ścianie. Mimo tego, istnieją też modele z nóżkami, jednak są one o wiele mniejsze.

Szklane tablice magnetyczne, są całkiem dobrze odporne na zarysowania, dlatego zaleca się ich wybór, kiedy przewidywana jest dość intensywna eksploatacja. Są one wykonywane z hartowanego szkła, a ich wygląd bywa bardzo efektowny. Niestety są ciężkie, stąd powinno się je wieszać na ścianie. Okazuje się, że wcale nie musi być to tylko narzędzie do biura, gdyż może także w ciekawy sposób ubogacić wnętrze mieszkania lub domu.

Elastyczna tablica samoprzylepna stanowi ciekawą alternatywę dla każdego z wymienionych rodzajów magnetycznych tablic. Są one wykonane z folii, dlatego nie ma żadnych przeciwwskazań, aby te znalazły się na wszelkich pionowych i poziomych powierzchniach. Ogromną zaletą jest tutaj mobilność, a warto wiedzieć, że znajdziemy modele od formatu A4, aż do A2.