Czemu coraz więcej mężczyzn ma zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji to problem wielu mężczyzn, przyczyny takiego stanu rzeczy są różne. Czasami wynikają ze złego stylu życia, braku ruchu, otyłości, palenia papierosów i przemęczenia. Niekiedy problem jest dużo poważniejszy i dotyczy chorób układu krążenia, neurologicznych, zaburzeń hormonalnych itp. Czy leki na potencje mogą rozwiązać problem?

Stres i przemęczenie

W dzisiejszych czasach większość z nas żyje bardzo intensywnie, tempo życia jest szybkie i nie zawsze jesteśmy  w stanie o siebie zadbać, jak należy. Zła dieta, przetworzone jedzenie, zmęczenie, brak wystarczającej ilości snu, sprawia, że sprawność seksualna jest osłabiona. Zaburzenia erekcji pojawiają się nie tylko u mężczyzn w starszym wieku, ale również u panów przed 30-stką. O ile taki stan rzeczy nie występuje regularnie, to nie ma sensu przesadnie się przejmować. Wystarczą leki na potencję z apteki i zmiana trybu życia na zdrowszy. Niekiedy wystarczy się porządnie wyspać i trochę się zrelaksować, aby móc wrócić to pełnej sprawności seksualnej.

Niezdrowy tryb życia

Chociaż w dzisiejszych czasach mamy większą świadomość tego, że odżywianie i aktywność fizyczna wpływa na zdrowie, to nie każdy się tym przejmuje. Mężczyźni, którzy jedzą niezdrowo, stosują różnego rodzaju używki typu narkotyki, alkohol czy papierosy, mogą napotkać problemy z erekcją. Jeżeli zadbamy o siebie, zaczniemy ćwiczyć regularnie, jeść zdrowe, nieprzetworzone produkty, wówczas jest większa szansa na to, że życie intymne będzie satysfakcjonujące.

Czy tabletki na potencję działają?

Leki na potencje mogą mieć różne działanie, ich skuteczność w dużej mierze będzie zależeć od tego, jakie jest podłoże problemu. Środki na erekcję na receptę będą silniejsze, dlatego będą skuteczniejsze w działaniu, poza tym niektóre mogą zawierać hormony. Leki na potencję bez recepty to zazwyczaj preparatu ziołowe o nieco słabszym działaniu, jednak przyjmowane regularnie mogą dać równie dobre rezultaty. W tym wypadku trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość.

Bez względu na to, czy decydujemy się na zakup tabletek na potencję na receptę, czy bez recepty, warto skonsultować się z lekarzem. Tylko leczenie poprzedzone gruntowną analizą stanu zdrowia może dać pożądane efekty. Nawet, jeżeli problem jest poważny nie warto rezygnować z aktywności seksualnej, gdyż to bardzo ważna sfera życia. Obecnie medycyna oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań, więc zarówno zaburzenia erekcji, jak i impotencję można skuteczne leczyć i to z całkiem dobrymi skutkami.

Szybkie tempo życia, stres, zła dieta, niezdrowy tryb życia, choroby towarzyszące takie jak nadciśnienie czy cukrzyca, mogą prowadzić do problemów z sypialni. Jeśli problem nie powtarza się jednak regularnie, to nie warto na zapas się przejmować.