Telefon yealink IP czy standardowe usługi telekomunikacyjne?

Choć jeszcze kilka lat temu większość firm korzystało ze standardowych usług telekomunikacyjnych, obecnie coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na rezygnację z tradycyjnej telefonii na rzecz telefonów yealink IP. Dlaczego się tak dzieje? Jakie są zalety telefonii VoIP?

Oszczędność i funkcjonalność

Telefonia IP to nowoczesne rozwiązanie, które daje większe możliwości, niż standardowe usługi komunikacyjne, co więcej w ten sposób można zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy na kosztach połączeń telefonicznych. Przykładowo połączenia międzymiastowe i międzynarodowe są około 2 razy tańsze, niż w przypadku użycia telefonii analogowej. Telefonia VoiP daje możliwość zakupu numeru telefonu z dowolnego państwa czy polskiej strefy numeracyjnej.  Nie ma problemu z przemieszczaniem się do innych krajów, wirtualny numer telefonu można zabrać ze sobą bez potrzeby konfigurowania centrali telefonicznej. Bez względu na to, gdzie jesteś, gdzie będzie znajdować się siedziba Twojej firmy, zawsze pozostaniesz w kontakcie ze swoimi klientami czy kontrahentami. Z sieci telefonicznej IP można korzystać w czasie delegacji. Warto też wiedzieć, że dzięki takiemu rozwiązaniu można odbierać kilka połączeń jednocześnie, tak więc trudno będzie przeoczyć telefon od klienta. Telefon yealink  można bez problem podłączyć do istniejącej sieci, nie są potrzebne żadne dodatkowe kable czy oprogramowanie. Do wykonywania połączeń należy korzystać z telefonu IP, który niczym nie różni się od tradycyjnego aparatu.

Nowoczesne rozwiązania w Twojej firmie

Telefon yealink to dobra opcja dla każdej firmy, która chce rozwijać swój biznes, jednocześnie chce zminimalizować koszty jego prowadzenia. Obecnie technologia rozwija się niesamowicie szybko, dlatego jeżeli chcemy, aby nasza firma była liderem na rynku, to nie ma innego wyjścia, trzeba korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Dzięki temu nasza praca będzie wydajniejsza, mimo tego, że w powierzone obowiązku włożymy mniej energii. Korzystając z innowacyjnych rozwiązań, mamy szansę dogonić konkurencję i wypracować sobie pozycję lidera w branży. Wybierając systemy komunikacji, które usprawnią przepływ informacji i komunikację między pracownikami, mamy szansę osiągnąć sukces. Tradycyjne sieci telefoniczne są drogie, co więcej jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia. W dzisiejszych czasach bez problemu możemy komunikować się z rodziną, przyjaciółmi, kontrahentami czy klientami bez względu na to, w jakim kraju akurat się znajdujemy. Co więcej,  nie poniesiemy za to wysokich kosztów. To dobra opcja, którą bez wątpienia warto rozważyć. Pamiętajmy, że wyposażenie powinno być dobrej jakości, w ten sposób nie ma ryzyka, że urządzenia odmówią nam posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie. Najlepiej wybierać telefon yealink, Grandstream, Gigaset Communication, CISCO, które są dobre jakościowo, poza tym te firmy mają bardzo duży wybór.