Jakie lampy zaoferują Ci firmy oświetleniowe?

Oświetlenie plany zdjęciowego, koncerty, pokazu mody, programu TV czy jakiegokolwiek miejsca lub wydarzenia wymaga zaopatrzenia się w nowoczesne, w pełni profesjonalne lampy. Te będzie w stanie zaoferować ci wyłącznie odpowiednia firma oświetleniowa, która stawia na najnowocześniejsze rozwiązania i zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów. Sprawdźmy zatem, jakie rodzaje oświetlenia zaoferują ci specjaliści i jak znaleźć tych najlepszych!

Nowoczesne firmy oświetleniowe to najlepsze lampy!

Oświetlenie do filmowania to bardzo profesjonalne lampy, które nie mają sobie równych zarówno pod względem mocy, jak również jakości emitowanego światła. Powinno ono jak najbardziej przypominać to naturalne (słoneczne), a w przypadku planów filmowych czy zdjęciowych, powinno to być światło miękkie. Na rynku nie brakuje typów takich lamp, które oferują najlepsze firmy oświetleniowe. Co będą w stanie ci zaoferować?

  • Lampy żarowe, czyli klasyczne oświetlenie, którego największą zaletą jest możliwość bardzo wiernego odwzorowania kolorów. Jest to również oświetlenie dostępne w atrakcyjnej cenie, które nie musi się długo rozgrzewać i nie zawiera rtęci – jest więc w pełni bezpieczne dla użytkowników.
  • Lampy HMI – modele gazowe, które posiadają niesamowicie dużą moc, nawet 4 razy większą niż modele żarowe! Z tego też względu są powszechnie stosowane, również na dużych koncertach czy w studiach filmowych. Pozwalają również na emisję światła bardzo podobnego do światła słonecznego. Są jednak drogie i nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur, dlatego też należy użytkować je z dużą ostrożnością.
  • Lampy fluorescencyjne, a więc świetlówki, które mają praktycznie same zalety – posiadają całkiem sporą moc, generują miękkie światło i nie wymagają dużego zapotrzebowania na moc. Co więcej – są lekkie i bezpieczne w użytkowaniu. Wadą niektórych modeli jest migotanie, które uniemożliwi prawidłowe filmowanie.
  • Lampy LED – najnowocześniejsze oświetlenie filmowe, które jest energooszczędne, ekologiczne i doskonale odwzorowuje kolory. Wciąż jednak nieco brakuje mu mocy, dlatego też czekamy z niecierpliwością na rozwój tej technologii.

Warto przy tym pamiętać, że profesjonalne firmy oświetleniowe powinny posiadać lampy o różnych parametrach, które będą dostosowane w pełni indywidualne do potrzeb użytkowników. Dobrze również, gdy posiadają w ofercie oświetlenie studyjne najlepszych producentów, takich jak Pulsar, Martin, Arri, JB Lighting, Dedolight, Kino Flo, Philips i innych – dzięki temu klient będzie mieć pewność zaopatrywania się w to, co najlepsze na rynku.

Jak znaleźć odpowiednią firmę oświetleniową?

Firmy oświetleniowe są bardzo różne – jedne świadczą usługi na wyższym, a inne na niższym poziomie. Dlatego też tak istotne jest znalezienie specjalistów, którzy będą w stanie w stu procentach spełnić wszelkie twoje oczekiwania. Zwróć przede wszystkim uwagę na to, czy firma oświetleniowa:

  • zatrudnia specjalistów o odpowiednim poziomie wiedzy i doświadczenia, czego dobrą weryfikacją mogą być dotychczasowe realizacje,
  • oferuje ci najnowocześniejszy sprzęt od najlepszych producentów i jest w stanie zapewnić ci szeroki wybór rozwiązań,
  • zapewnia ci dodatkowe usługi, takie jak doradztwo czy też fachowy montaż oświetlenia,
  • udostępnia ci akcesoria, niezbędne do montażu oświetlenia,
  • posiada dobre opinie wśród klientów, co może pozwolić ci zweryfikować specjalistów i zminimalizować ryzyko wyboru tych niewłaściwych,
  • oferuje nie tylko zakup oświetlenia do filmowania, ale również jego wypożyczanie – dzięki temu zaoszczędzisz sporo pieniędzy!