Linia do produkcji pelletu

Kompletna linia do produkcji pelletu drzewnego jest przeznaczona do produkcji przemysłowej pellet z biomasy dowolnego rodzaju odpadów roślinnych i leśnych o wydajności od 1 tony do 10 ton na godzinę. Gotowe pelety drzewne są szeroko stosowane do ogrzewania kotłów przemysłowych i dużych elektrowni,  a także do użytku domowego w celu złagodzenia kryzysu energetycznego i spełnienia wymagań ekologicznych.

Co to jest pellet?

         Zaczynając od początku warto wyjaśnić co to jest pellet. Pellet to rewolucyjne, wysokokaloryczne, odnawialne biopaliwo wytwarzane przez technologiczną obróbkę wiórów, tj. Trociny, które pozostają po obróbce drewna i których wilgotność początkowo zmniejsza się do określonego procentu, poprzez suszenie i prasowanie specjalnymi prasami. Drewno, które jest wystarczająco wysuszone i rozdrobnione, następnie przechodzi przez granulkę, która całkowicie mieli części drewna i wpycha je do matrycy. Pod wpływem temperatury i ciśnienia uwalniana jest lignina, która jest naturalnym spoiwem i tworzy rozpoznawalny kształt granulki.

Linia do produkcji pelletu

         Otóż, linia do produkcji pelletu składa się z młyna młotkowego, suszarki, przenośnika, maszyny do pelletu , chłodnicy stożkowej i maszyny do pakowania pelletu.

Młyn młotkowy jest bardzo ważny na linii produkcyjnej pelletu drzewnego, może przetwarzać surowce, takie jak słoma, łuska, zrębki, gałęzie, odpady leśne w materiały proszkowe, dzięki czemu ich wielkość może być odpowiednia do granulowania maszyny do pelletu. Młyn młotkowy jest idealną maszyną do kruszenia surowców biomasy.

Suszarka

Suszarka bębnowa jest połączona z jednocylindrową suszarką bębnową i trzy cylindrową suszarką bębnową.

Chłodnica

Chłodnica to specjalny sprzęt, który można wykorzystać do chłodzenia i przesiewania granulatu drzewnego. Chłodnica ma cechy wysokiej wydajności ekranowania, niskiego poziomu hałasu, małego pyłu, długiej żywotności, prostej konserwacji i obsługi itp.

Linia do produkcji peletu drzewnego może składać się z jednej lub wielu maszyn zgodnie z potrzebami klientów. Jest elastyczny i skonfigurowany dla różnych użytkowników.