Gigaset da710 – nowoczesny telefon stacjonarny

Jeszcze nie tak dawno praktycznie w każdym domu można było znaleźć telefon stacjonarny. Dzisiaj jedynie nieliczne rodziny jeszcze go posiadają, za to jego nowsze wersje znalazły swoje zastosowanie w firmach. Jeden z najnowszych modeli, Gigaset da710, często służy właśnie jako telefon biurowy. Oczywiście, sprawdza się on zarówno jako telefon firmowy, jak i domowy.

Model ten wyposażony jest w regulowany wyświetlacz cyfrowy, co pozwala na optymalne ustawienie, tak aby użytkownik mógł dokładnie widzieć wyświetlane informacje. Na wyświetlaczu pojawia się data, godzina, a także czas trwania połączenia. Ten telefon do biura posiada także rozbudowaną książkę adresową, w której można zapisać 100 kontaktów. Usprawnia to znalezienie odpowiedniego numeru, na który chcemy zadzwonić. Jeśli z kolei planujemy zadzwonić na nowo do jednego z ostatnich rozmówców, możemy wybrać funkcję rozmowy z jednym z ostatnich 5 rozmówców. Jeśli z kolei, chcemy nawiązać połączenie z kimś, z kim rozmawialiśmy trochę dawniej, urządzenie posiada również listę 50 ostatnio wybranych numerów. Telefon pozwala także na ustawienie grupy VIP – numery, które się w niej znajdą będą wyróżnione innym niż pozostałe, dźwiękiem połączenia.

Jeśli nie chcemy, aby telefon nam przeszkadzał i zakłócał ciszę, możemy go wyciszyć. Będzie nas wtedy informował o połączeniu przychodzącym za pomocą odpowiedniego podświetlenia wyświetlacza. W przypadku gdy dzwoni ktoś z grupy VIP, kolor wyświetlacza będzie inny. Istnieje też możliwość dodania czegoś w rodzaju czarnej listy numerów – możemy zablokować niechciane numery, takie jak chociażby numery reklamowe, czy płatne usługi i serwisy. Stacjonarny telefon biurowy Gigaset da710 jest bardzo łatwy w konfiguracji i obsłudze. Może być podłączony bezpośrednio do standardowej linii lub łączyć się z centralą telefoniczną w biurze – w zależności od konkretnej potrzeby. Równie łatwy, a zarazem pozostawiający miejsce na różnorodność, jest montaż urządzenia. Można je zamontować na ścianie, gdyż jest podłączony kablem i nie potrzebuje dodatkowego zasilania.

Zapewnia zarówno tryb głośnomówiący, jak i możliwość podłączenia słuchawek, dzięki czemu rozmowa może nabrać bardziej prywatnego charakteru. Jeśli z kolei chcemy w czasie rozmowy telefonicznej, skonsultować coś z naszym współpracownikiem, model Gigaset da710 umożliwia wyłączenie mikrofonu za pomocą przycisku „mute”, znajdującego się na klawiaturze urządzenia. W tym czasie nasz rozmówca usłyszy przyjemną muzykę, za to nie usłyszy naszego głosu.

Telefon wyposażony jest w elektroniczna blokadę klawiatury, dzięki czemu niepowołane osoby nie będą w stanie wykonać żadnego połączenia. Jednocześnie, niezablokowane pozostaną numery alarmowe, które pozwolą na wezwanie pomocy w nagłej sytuacji. Telefon biurowy Gigaset da710 to telefon przewodowy, bardzo łatwy w obsłudze i posiadający wiele funkcji, które ułatwiają i uprzyjemniają wykonywanie połączeń. Sprawdzi się on doskonale w każdego rodzaju większej lub mniejszej firmie, a także w domu.