Dlaczego środki na odchudzanie działają?

Środki na odchudzanie zaczynają być ostatnio czymś tak popularnym, że ich reklamy możemy dostrzec niemalże codziennie. Ciągle w każdy możliwy sposób wpychają się do naszego życia filmy czy zdjęcia zachwalające tego rodzaju produkty. A my często bez oporów z nich korzystamy. Nasuwa się więc pytanie: Dlaczego tak wiele ludzi decyduje się na środki na odchudzanie? Odpowiedź jest oczywista – nie ma raczej osoby, która nie chce wyglądać szczupło i zgrabnie. Właśnie wtedy z pomocą od razu przychodzą firmy proponujące nam środki na odchudzanie. Ale reklamy takich preparatów nie przekazują nam całej prawdy. Rzeczywiście, tego rodzaju tabletki mogą wspomagać odchudzanie, ale niestety, nie wystarczy jedynie raz czy dwa razy w ciągu dnia zażyć tabletki, żeby natychmiast zacząć tracić na wadze. Dlaczego?

Nasze codzienne przyzwyczajenia jeśli chodzi o jedzenie, czy ruch, często dość mocno odbiegają od tego, czego potrzebuje organizm, żeby zadbać o zdrowie, siły, a przede wszystkim dobrze wyglądającą sylwetkę. Jeśli już mówimy o zwyczajach żywieniowych, obecnie żyjemy w świecie, absorbującym tyle czasu i uwagi, że brakuje ich na przygotowanie pełnowartościowego posiłku. Zadowalamy się więc kupionymi w biegu gotowymi daniami lub wysoko przetworzoną żywnością, którą można przygotować w kilka chwil. Poza tym, po męczącym dniu pracy chętnie sięgamy po tak zwane polepszacze nastroju: czekoladę, batony, wafelki i inne słodycze o wysokiej zawartości cukru. Przy innej okazji decydujemy się na chipsy czy inne przekąski o wysokiej zawartości tłuszczu. Do kompletu napój gazowany i nasz podwieczorek gotowy. A później bierzemy środki na odchudzanie, żeby przypadkiem cały cukier i tłuszcz nie został w naszym organizmie. Jeśli staramy się dbać o sylwetkę bardziej świadomie wybieramy produkty fit, ale często nie zdajemy sobie sprawy, że są one fit jedynie z nazwy, więc nie pomogą nam w rzeczywistości schudnąć. Gdy się już zorientujemy, sięgamy znowu po gotowe tabletki na odchudzanie.

Jeśli mówimy o zażywaniu ruchu, to często ogranicza się ono do przejścia z domu na parking, czy na autobus, z przystanku, czy parkingu do pracy, i z powrotem. Podziwiamy osoby, które wytrwale chodzą na siłownie, czy chociażby pobiegać, ale po drodze gubią się chęci, żeby zrobić to samo, a czas ucieka między palcami. I w całym tym tempie życia, zaczynamy powoli przybierać na wadze. Ciągle jednak brakuje czasu, żeby coś z tym zrobić, więc wybieramy, wydawałoby się, najlepsze rozwiązanie – środki na odchudzanie. Myślimy, że chociaż na to nie będziemy musieli marnować czasu. Wystarczy wziąć jedną – dwie tabletki dziennie i gotowe, pozostaje tylko czekać na rezultaty. I tak też bierzemy te suplementy dni, tygodnie, miesiące, a rezultatów nie ma. Czujemy się oszukani i zastanawiamy się co dalej. Ale, nie jest to takie proste. W całym tym pędem związanym z codziennym życiem, zapominamy, że gdzieś zapodziała się potrzeba ćwiczeń czy odpowiedniego odżywiania, a to w zasadzie jedyny dobry fundament, który może sprawić, że suplementy na odchudzanie zaczną działać.