Dlaczego środek na odchudzanie nie daje rezultatów?

Tabletki na odchudzanie są ostatnio czymś tak powszechnym, że ich reklamy widzimy niemalże codziennie. Ciągle z każdej możliwej strony wciskają się do naszego życia filmy czy zdjęcia zachwalające tego rodzaju leki. A my często bez oporów z nich korzystamy. Jednak nasuwa się pytanie: Dlaczego tak dużo ludzi korzysta ze środków na odchudzanie? Odpowiedź jest oczywista – nie ma raczej osoby, która nie chciałaby wyglądać szczupło i zgrabnie. Tutaj z pomocą od razu przychodzą firmy oferujące nam środek na odchudzanie. Jednak reklamy tych preparatów nie przedstawiają nam całej prawdy. Rzeczywiście, tego rodzaju środki mogą wspomagać odchudzanie, ale niestety, nie wystarczy po prostu raz czy dwa razy w ciągu dnia wziąć tabletki, żeby od razu zacząć tracić na wadze. Dlaczego?

Otóż, nasze codzienne przyzwyczajenia jeśli chodzi o jedzenie, czy ruch, najczęściej bardzo odbiegają od tego, czego potrzebujemy, żeby zachować zdrowie, witalność, a poza tym dobrze wyglądającą sylwetkę. Jeśli już mówimy o zwyczajach żywieniowych, obecnie żyjemy w świecie, który absorbuje tyle czasu i uwagi, że brakuje ich na przygotowanie pełnowartościowego posiłku. Często zadowalamy się kupionymi na szybko gotowymi potrawami lub wysoko przetworzoną żywnością, którą możemy przygotować w kilka chwil. Ponadto, po męczącym dniu pracy chętnie sięgamy po tak zwane polepszacze nastroju: czekoladę, batony, wafelki i inne słodycze o dość wysokiej zawartości cukru. Kolejnym razem wybieramy chipsy czy inne przekąski o dość wysokiej zawartości tłuszczu. Do tego napój gazowany i podwieczorek gotowy. A zaraz potem bierzemy środek na odchudzanie, żeby przypadkiem cały ten cukier i tłuszcz nie pozostał w naszym organizmie. Jeśli dbamy o sylwetkę bardziej świadomie sięgamy po produkty fit, ale często nie jesteśmy świadomi, że są one fit tylko z nazwy, więc nie pomogą nam schudnąć. Gdy się już w tym zorientujemy, sięgamy jednak znowu po gotowe preparaty na odchudzanie.

Jeśli mówimy o zażywaniu ruchu, zazwyczaj ogranicza się ono do przejścia z domu do samochodu, czy na autobus, z przystanku, czy parkingu do biura, i z powrotem. To prawda, że podziwiamy osoby, które wytrwale chodzą na siłownie, czy chociażby pobiegać, ale gdzieś po drodze gubią się nasze dobre chęci, żeby zrobić to samo, a czas ucieka między palcami. I w całym tym szybkim tempie życia, zaczynamy powoli przybierać na wadze. Jednak zawsze brakuje czasu, żeby coś z tym zrobić, więc wybieramy, wydawałoby się, najłatwiejsze rozwiązanie – środki na odchudzanie. Myślimy sobie, że chociaż na tę kwestię nie będziemy musieli marnować czasu. Wystarczy wziąć jedną – dwie pastylki każdego dnia i gotowe, pozostaje tylko czekać na efekt. I tak też zażywamy te tabletki dni, tygodnie, miesiące, a rezultatów nie ma żadnych. Czujemy się oszukani i zastanawiamy się co dalej. Ale, nie jest to takie łatwe. W całym tym zamieszaniu związanym z naszym codziennym życiem, zapominamy, że gdzieś zapodziała się potrzeba treningu czy odpowiedniego odżywiania, a to przecież jedyny dobry fundament, który może sprawić, że środki na odchudzanie będą działać.