Przygotowanie się do kredytu hipotecznego w 5 krokach – kalkulator odsetek bankowych

Marzeniem wielu osób w dzisiejszych czasach jest posiadanie własnego M. Osoby posiadające stałe zatrudnienie często zaczynają zastanawiać się nad kredytem na własne mieszkanie by uniknąć sytuacji wypowiedzenia umowy najmu. Często argumentem staje się oszczędność na opłatach comiesięcznych oraz posiadanie mieszkanie na własność. Jest to również lokata na przyszłość. Zaciągnięcie kredytu hipotecznego jest bardzo poważną decyzją, dlatego warto się do niej odpowiednio przygotować. Poniżej poznasz 5 kroków, dzięki którym z łatwością dowiesz się jaki jest proces zaciągnięcia kredytu hipotecznego.  

Znajdź mieszkanie. Przede wszystkim musisz zastanowić się jakie mieszkanie najbardziej Cię interesuje. Czy chcesz mieszkanie nowe od dewelopera, czy może z rynku wtórnego do remontu, a może marzy Ci się postawienie nowego małego domku. Na każdą z tych nieruchomości są inne procedury. Mieszkanie kupuje się najczęściej raz w życiu, dlatego decyzja o tym, gdzie zamieszkasz musi być naprawdę przemyślana. Szczególnie w kontekście późniejszego wychowania i dorastania w nim Twoich dzieci.  

Zadbaj o wkład własny. To najważniejszy ostatnio czynnik wpływający na udzielenie przez bank kredytu hipotecznego. Banki nie udzielają kredytu osobom, które nie posiadają kwoty będącej inwestycją we własne mieszkanie. Na dzień dzisiejszy, kwota wymaganego wkładu własnego to 20%. Przy cenach mieszkań kwota wkładu własnego wynosi około kilkudziesięciu złotych. Żeby zgromadzić taką kwotę trzeba zacząć już dużo wcześniej lub być szczęśliwcem i otrzymać taką kwotę w formie darowizny od rodziców. Wkład własny nie może być w formie pożyczki bankowej. Aby dowiedzieć się jaki jest koszt kredytu, zapytaj o kalkulator odsetek bankowych.     

Poszukaj doradcę kredytowego. Wybór odpowiedniego banku nie należy do najłatwiejszych. Zawiłości procedur i wymogów bankowych często zadziwiają samych pracowników banków a co dopiero zwykłego konsumenta. Warto więc w tej kwestii zwrócić się do specjalisty, który pomoże nam w wyborze najlepszej opcji. Oferty kredytowe często różnią się szczegółami, dlatego ważny by wyłapać to co bezie dla nas najbardziej odpowiednie. Poproś też o kalkulator odsetek bankowych. 

Poproś o kilka opcji kredytowych. Nie zawsze jest tak że jest jedna najlepsza opcja kredytowa. Warto wybierać spośród kilku ofert bankowych. 

Wybierz kredyt najbardziej pasujący do twoich potrzeb. Zastanów się na czym Ci najbardziej zależy. Może na szybszej spłacie, może na braku prowizji początkowej, a może na elastycznym zawieszaniu rat.