Opel w wynajmie długoterminowym, czyli opłacalna opcja dla przedsiębiorcy?

Wynajem długoterminowym budzi ostatnio sporą ciekawość. Nie często dotychczas korzystano z tej opcji, jednak jest ona bardzo korzystna. Będzie to dobre rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy zależy nam na atrakcyjnych warunkach finansowych, a także na użytkowaniu nowego samochodu. O zaletach wynajmu świadczy fakt, że wzrasta liczba osób wynajmujących kosztem tych, którzy biorą samochody w leasing.

Nie istotne czy interesuje nas Volvo, Audi czy Opel wynajem długoterminowy niesie za sobą sporo możliwości. W Polsce ostatnimi czasy staje się to bardzo popularną opcją, a wszystko z uwagi na długą listę korzyści. Jest to jednak rozwiązanie dla tych, którzy nie przykładają dużej wagi do kwestii posiadania samochodu, a bardziej zależy im na jego użytkowaniu. Dodatkowo, dla przedsiębiorcy będzie to znacznie bardziej opłacalne wyjście.

Czy wynajem długoterminowy faktycznie opłaca się firmie?

Długoterminowy wynajem samochodów to opcja, która najczęściej wybierana jest przed firmy, ponieważ to właśnie na nie czeka najwięcej korzyści. Jako, że przedsiębiorca może odliczyć sporo kosztów od wynajmu, zyskuje tym samym sporo oszczędności redukując wydatki na auto. Zupełnie odwrotnie jest to w wypadku popularnych kredytów samochodowych, a także tradycyjnego leasingu, gdzie do pojazdu sporo musimy dokładać. Wynajem jest zatem o wiele tańszym rozwiązaniem, co powinny wziąć pod uwagę firmy z ograniczonym budżetem.

Kwestie finansowe są bardzo istotne, a w tym wypadku jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo kosztów, które w przeciwnym wypadku musiałby zostać przeznaczone na zakup za gotówkę. Firma generując zyski, jest w stanie pokrywać koszty jedynie za korzystanie z samochodu, w ogólnie wchodząc w jego posiadanie. Nawet jeśli zdecydujemy się na wynajem pojazdu wysokiej klasy, który będzie oczywiści droższy, zwrot może być jeszcze bardziej okazały, a koszty wcale nie okażą się o wiele wyższe od pozostałych modeli.

Na jakie auta warto postawić w wynajmie długoterminowym?

Konieczne jest to, abyśmy zdecydowali się na taki model auta, który będzie w stanie rozwiązywać nasze wszystkie problemy logistyczne w firmie. Każde przedsiębiorstwo deleguje pracowników na przeróżne spotkania biznesowe, działania handlowe, a także transport towarów. Specyfika działań prowadzonych w firmie sprawia, że potrzebny jest dobór odpowiednich pojazdów, a najem długoterminowy samochodów z pewnością nam to umożliwi.

Nie musimy zatem ograniczać się do kompaktowych, miejskich samochodów osobowych. Jeżeli tylko tego potrzebujemy, możemy pozwolić sobie na wynajem auta dostawczego, które będzie w stanie dokonywać transportu produktów lub sprzętów i urządzeń, które są niezbędne do świadczenia usług oferowanych przez firmę. Największe przedsiębiorstwa, często posiadają w swojej flocie samochody o zróżnicowanej charakterystyce. Dzięki temu, są w stanie osiągać wszystkie założone cele na polu logistycznym.