Odpowiednie przedszkole dla dziecka

Decyzja o posłaniu dziecka do przedszkola zawsze jest trudna niezależnie od tego, ile maluch ma lat. Pamiętajmy, że małe dzieci mogą gorzej znosić rozłąkę z rodzicami, niż nieco większe pociechy. Oczywiście czasami po prostu nie ma innego wyjścia i trzeba podjąć decyzję o posłaniu malucha do przedszkola. Jaką placówkę w Nowym Sączu wybrać?

Przedszkole w Nowym Sączu

Przedszkole  Nowy Sącz musi być przede wszystkim dla naszego dziecka miejscem, w którym będzie spędzało czas w miły i ciekawy sposób. Ważne jest to, aby odpowiednio wcześnie przygotować dziecko na to, że zmieni się jego dotychczasowy plan dnia. Można zabrać pociechę na dni adaptacyjne, dzięki temu będzie mieć szansę oswoić się z miejscem oraz opiekunami, zanim pójdzie do przedszkola na cały dzień.  To jest bardzo dobre rozwiązanie, które często jest oferowane w prywatnych przedszkolach w Nowym Sączu. 

Czy prywatne przedszkole jest lepsze, niż państwowe?

Wiele osób myśli, że prywatne przedszkole to lepsze rozwiązanie, niż państwowe, gdyż w tym drugim poziom edukacji jest niższy. Nie jest to oczywiście prawdą, jednak niestety do przedszkola w Nowym Sączu państwowego bardzo trudno jest się dostać, trzeba brać też pod uwagę to, że pierwszeństwo będą miały rodziny wielodzietne oraz samotni rodzice.