Najładniejsze plaże Majorki

Na wstępie warto zaznaczyć, że wyspa Majorka jest miejscem wyjątkowym oraz przede wszystkim pięknym. Tutaj wielu urlopowiczów z całego świata idealnie wypoczywa. Czym zatem kusi wyspa Majorka turystów? Przede wszystkim warto wymienić najładniejsze plaże majorki. O tym będzie ten artykuł. Zapraszam do lektury.

Na czym polega magia Playa de Alcudia?

Playa de Alcudia jest z pewnością najpiękniejszą i najlepszą plażą na Majorce. Turyści z całego świata pokochali to miejsce i chętnie spędzają tam czas. Wczasy na Majorce od zawsze kojarzyły się z niezapomnianymi chwilami. Każdy, kto chociaż raz był na Majorce, wie jak wyjątkowe jest to miejsce. Koniecznie trzeba odwiedzić Playa de Alcudia. Plaża ta jest najbardziej znana na Majorce oraz przyciąga turystów z całego świata. Miejmy tego świadomość i kiedy chcemy wybrać się na letni urlop na Majorkę, wtedy musimy wybrać się na Playa de Alcudia. Plaża znajduje się w zatoce Alcudia. Blisko niej jest ośrodek turystyczny Puerto de Alcudia. Wraz z plażą Playa de Muro, tworzy ona największą plażę na Balearach, która jest ciągła. To miejsce nie tylko dla miłośników słońca, morza oraz piasku. Znajduje się tam wiele udogodnień dla przybyszów z całego świata. Można kupić dobre jedzenie lub napój w jednym z wielu lokali. To wszystko znajduje się na promenadzie, gdzie jest wiele sklepów. Plaża dysponuje lekkim oraz drobnym piaskiem. Jest to miejsce idealne nie tylko dla nas, ale również dla naszych dzieci. Nie brakuje tam parasoli i leżaków. Taka rekomendacja plaży Playa de Alcudia wystarczy, żeby przekonać największych malkontentów do tego, gdzie mają spędzić urlop wraz z całą rodziną.

Jakie plaże na Majorce są idealnym miejscem na wypoczynek?

Na uwagę, z całą pewnością, zasługuje również plaża Es Trenc. Jest ona jedną z najlepszych i najpiękniejszych plaż na wyspie Majorka. Również w całej Europie niewiele jest tak pięknych plaż. Jest ona najdłuższą naturalną plażą na Majorce. Plaża mieści się na południowym wybrzeżu wyspy w gminie Campos. Jej długość szacuje się na mniej więcej dwa i pół kilometra. To sporo. Piasek na plaży jest biały. Są tam także szerokie wydmy. To wszystko sprawia, że plaża charakteryzuje się karaibskim klimatem. Z tego powodu urlopowicze pokochali też plażę i chętnie spędzają tam wczas, wypoczywając i opalając się właśnie na plaży Es Trenc.

Dlaczego plaża Cala Mesquida przyciąga rzesze turystów?

Plaża ta położona jest w północno – wschodniej części wyspy Majorka niedaleko Capdevera. Tuż przy plaży znajduje się popularny i często wybierany przez turystów ośrodek wypoczynkowy. Do zatoki, gdzie można się kąpać, można dotrzeć bezpośrednio z wioski. Plaża jest bardzo szeroka i piaszczysta. Znajdują się tam również wydmy, które są naturalne. Jeśli mówimy o krajobrazie, wtedy musimy wymienić na pewno zielone wzgórza oraz klify, które są skaliste. To wszystko przekonuje turystów do miłego i przyjemnego spędzania czasu właśnie na plaży Cala Mesquida. Miejsce pod wieloma względami jest wyjątkowe. Całe rodziny świetnie tak wypoczną. W niedalekiej odległości od plaży są hotele, które oferują sporo rozrywki najmłodszym. O tym powinniśmy pamiętać, jeśli chcemy, aby nasze dzieci również idealnie wypoczęły.

Subiektywna opinia na temat Majorki i plaż, jakie na niej się znajdują?

Kiedy rodzina pierwszy raz odwiedzi Majorkę i wypocznie na tej wyspie, z pewnością będzie wracać w to miejsce. Majorka kusi wieloma atrakcjami turystów z różnych krajów. Jeśli szukamy pięknego miejsca, gdzie chcemy spędzić czas, na pewno musimy wziąć pod uwagę kierunek Majorka, gdzie są najlepsze plaże w Europie.