Najatrakcyjniejsze miejsca na Majorce

Wybierasz się na Majorkę? Nie wiesz, które miejsca są najpiękniejsze? A może chciałbyś dowiedzieć się, co zobaczyć na majorce? W poniższym tekście prezentujemy najatrakcyjniejsze miejsca na Majorce. Zapoznaj się z nimi!

Katedra La Sue w Palma de Mallorca

Palma de Mallorca to stolica Majorki i to właśnie tutaj znajduje się katedra La Sue – jedno z najpiękniejszych i zarazem najbardziej charakterystycznych punktów na mapie Majorki. Katedra zachwyca swoim pięknem zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Znajdziemy w niej wiele witraży, które zachwycają swoimi nietuzinkowymi kolorami. Jednak na tym nie koniec, w katedrze nad głównym ołtarzem znajduje się instalacja z lamp i świateł, którą wykonał sam Gaudi.

Punkt widokowy z latarnią morską w Cap de Formentor

Przylądek Cap de Formentor uznawane jest za jedną z głównych atrakcji na Majorce i nie ma co się dziwić, ponieważ znajduje się tutaj punkt widokowy z latarnią marską, z którego rozprzestrzeniają się niesamowite widoki. Co ciekawe, do samego punktu widokowego można bardzo łatwo dojechać. Nawet komunikacja miejska zapewnia świetne połączenia z punktem widokowym, więc osoby, które zdecydują się na samodzielne zwiedzanie Majorki, nie powinny mieć trudności w dostaniu się tutaj.

Playa de Formentor

Osoby, które preferują plażowanie powinny udać się do Playa de Fermentor, czyli na jedną z najpiękniejszych plaż na Majorce. Spotkamy tutaj delikatny piasek, krystalicznie czystą wodę, która zachęca do zażywania kąpieli wodnych. Samo zejście do morza jest bardzo łagodne, a przy tym nie brakuje tutaj pięknych widoków wysokich skał, czy zieleni.

Port del Soller

Wart zobaczenia jest również Port del Soler, które zachwyca wspaniałymi krajobrazami. Znajdziemy tutaj zatoczkę otoczoną wysokimi górami oraz również piękną plażę. Będąc w Soller warto wybrać się na spacer wyżej położonymi uliczkami, ponieważ z nich roztaczają się malownicze widoki na całą zatokę. Do Soller można dojechać równie w ciekawy sposób, ponieważ z Palmy kursuje zabytkowy tramwaj.

Smocze Jaskinie w Porto Cristo

Majorka słynie z bardzo pięknych jaskiń, które również warto odwiedzić podczas pobytu. Największą popularnością cieszą się Smocze Jaskinie zwane Coves dels Hams. Smocze Jaskinie znajdują się w Porto Cristo. Czeka tutaj na nas wiele niesamowitych grot przepełnionych stalaktytami oraz stalagmitami, ale nie tylko, ponieważ to właśnie tutaj znajduje się największe na świecie podwodne jezioro. W tym miejscu warto również wspomnieć, że organizowane są tutaj koncerty na wodzie. Z pewnością taka forma rozrywki przypadnie do gustu miłośnikom muzyki klasycznej.

Stare miasto i plaża w Alcudia

Warte zobaczenia jest również stare miasto w Alcudia, które pozwala zobaczyć doskonale zachowane średniowieczne mury, wieże strażnicze oraz charakterystyczne dla tego okresu wąskie uliczki. Nie brakuje tutaj klimatycznych restauracji oraz kawiarni, które dają możliwość zatrzymania się na chwilę, by móc obcować z architekturą. A kiedy będziemy chcieli chwilę odpocząć, to czeka na nas równie urokliwa plaża z krystalicznie czystą wodą.