Ile kosztuje kontener na śmieci? Sprawdzamy!

Kontener na śmieci jest tematem ważnym dla wielu z nas. Wykonywane przez nas prace muszą być zgodne z przyjętymi normami, dlatego też jeśli mamy do wywozu gruz, musi się on znaleźć w specjalnych kontenerach, które są do tego w pełni przeznaczone. Ceny kontenerów oczywiście różnią się i wszystko będzie zależeć od tego, do czego jest nam potrzebny dany kontener. Dziś jednak odpowiemy na pytanie ile płaci się za konkretne typy kontenerów. Powinno nam to rozjaśnić całą sytuację. Gorąco zapraszamy!

Ceny kontenerów – czym się różnią?

Jak już wspominaliśmy najważniejszym aspektem jest to, co chcemy wrzucić do kontenera. Jeśli ma to być czysty gruz, cena będzie niższa niż w wypadku gruzu mieszanego. Otóż, ile kosztuje kontener na śmieci? Wszystko zależy od tego, jaki kontener sobie zażyczymy. Załóżmy jednak, że mówimy o kontenerze od 4-5 m3. Kwota wynajęcia takiego kontenera wyniesie nas minimum 450 zł. Pamiętajmy iż ceny są uzależnione od wielu czynników, w tym także od regionu i dokładnej lokalizacji w której wykonywana jest usługa. Firmy dyktują różne warunki finansowe, choć powyższy szablon będzie zdecydowanie bliski ceny końcowej.

Jeśli jednak jest nam potrzebny większy kontener, wtedy musimy liczyć się z większym kosztem. Przykładowo kontener 6-7 m3 będzie już dostępny w cenie od 830 zł. Pamiętajmy że w tej cenie mamy już wliczone podstawienie. Wynajem będzie zajmował od 4 do 7 dni, choć oferty mogą się różnić w zależności od firm. Dodatkowym autem jest fakt, że w cenę mamy na ogół wliczoną utylizację wszystkich odpadów, które umieszczone przez nas zostały w tym kontenerze. Dzięki temu nie musimy się zajmować kwestiami pobocznymi, które w trakcie wykonywania pracy obchodzą nas najmniej.

Ceny kontenerów są podobne w całym kraju

Jeśli obawiamy się, że cena w naszym województwie będzie inna, nie ma ku temu problemów. Oferowane ceny w całej Polsce są zbliżone do tego, co podane jest przez nas wyżej. Oczywiście ceny mogą się wahać, lecz będą to kwoty minimalne. Jak widać ceny kontenerów nie są wcale takie złe. Chcąc uzyskać odpowiedź na pytanie ile kosztuje kontener na śmieci, możemy skorzystać także z formularzy online, które często są proponowane przez firmy, które wynajmują kontenery. Jest to wygodna forma na sprawdzenie ile kontener będzie kosztował w naszym, konkretnym przypadku.

Jeśli więc jest nam potrzebny kontener, jak najbardziej warto zadbać o jego posiadanie, szczególnie iż ceny z roku na rok mają tendencję zwiększania się.