Czy warto wynajmować używane auta?

Każdy z nas pragnie podróżować bezpiecznie i w najlepszych możliwych warunkach, dlatego też zwykle poszukujemy rozwiązań, dzięki którym będzie to możliwe. W ostatnich latach sporą popularnością cieszy wynajem samochodów, w przypadku którego pojawia się jednak sporo wątpliwości. Jedną z nich jest to, czy rzeczywiście warto stawiać na używane auta. W tym miejscu zastanowimy się nad tą kwestią i ułatwimy Ci podjęcie ostatecznej decyzji.

Używane auta na wynajem – jaki jest ich stan?

Używane auta” to termin, który nie kojarzy się najlepiej – przede wszystkim dlatego, że wiele osób prywatnych czy komisów, które je oferują, próbują zawyżać ceny albo ukrywać ich pewne wady. Czy podobna sytuacja ma miejsce w przypadku wynajmu samochodów? Absolutnie nie i wynika to z dużej konkurencji – wypożyczalnie samochodów, w walce o pozyskanie klientów, robią wszystko, aby oferowane przez nich pojazdy były bardzo zadbane i w stu procentach sprawne technicznie. Co więcej, oferują one używane auta z młodych roczników – często więc do Twojej dyspozycji będą samochody 2- lub 3-letnie, które w praktyce nie były intensywnie eksploatowane i bez wątpienia nie zawiodą Cię w trakcie podróży.

To jednak nie wszystko – używane auta z wypożyczalni to:

  • ogromny wybór, ponieważ wypożyczalnie oferują różne marki i modele, a nawet segmenty aut – do Twojej dyspozycji będą więc nie tylko standardowe :osobówki”, ale nawet samochody sportowe, dostawczy czy busy;
  • najwyższy komfort podróży, ponieważ w najnowocześniejszych wypożyczalniach znajdziesz samochody wyposażone w klimatyzację, wspomaganie kierownicy czy elektryczne szyby, co zapewni Ci równie bezpieczeństwo jazdy;
  • bardzo atrakcyjne ceny – dzięki nim to właśnie wynajem stanowi najlepszą alternatywę dla zakupu pojazdów, umożliwiając znaczące zoptymalizowanie kosztów prowadzonej działalności.

Wynajem używanych aut – dodatkowe korzyści

Wynajmując używane auta, możesz liczyć nie tylko na wysoką jakość samochodów i komfort/bezpieczeństwo jazdy, ale również wiele innych korzyści. Jedną z nich jest minimum formalności – wypożyczalnie, dbając o komfort swoich klientów, udostępniają im najczęściej specjalne formularze zamówienia, które można wypełnić na stronie internetowej firmy. To właśnie tam wybierasz samochód, termin, a także wszelkie opcje wynajmu. Potem pozostaje Ci już tylko odbiór auta we wskazanym miejscu i podpisanie umowy. Szybko, łatwo i przyjemnie.

To wciąż nie wszystko. Korzystając z usług nowoczesnej wypożyczalni oferującej używane auta na wynajem, masz możliwość dopasowania oferty do własnych potrzeb. Mowa tutaj przede wszystkim o możliwości wynajmu:

  • krótkoterminowego, a więc np. na kilka dni, co jest opcją najczęściej wybieraną przez osoby prywatne, które potrzebują auta zastępczego na czas naprawy własnego albo pojazdu odpowiedniego na wakacje czy do przeprowadzki;
  • długoterminowego, a więc nawet na kilkanaście miesięcy, co cieszy się popularnością wśród przedsiębiorców, ponieważ pozwala na wzmocnienie firmowej floty samochodów i, co za tym idzie, efektywniejsze realizowanie codziennych zadań.

Co więcej, masz możliwość skorzystania z opcji wyjazdu wynajętym autem za granicę, zwiększenia limitu kilometrów, a nawet wybrania akcesoriów dodatkowych – np. nawigacji GPS czy fotelika dla dziecka. Wszystko to sprawia, że wynajem używanych aut cieszy się tak dużym zainteresowaniem i spełnia oczekiwania najbardziej wymagających osób i firm.

Znajdź więc odpowiednią wypożyczalnię, zapoznaj się z jej ofertą i sprawdź na własnej skórze, że wynajem używanych aut to bardzo korzystna opcja, która zapewni Ci wsparcie w wielu różnorodnych sytuacjach.