4 pytania, na które musisz sobie odpowiedzieć przed wynajem samochodu

Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach mobilność jest bardzo istotna – zarówno w życiu prywatnym, jak również zawodowym. Każdy z nas pragnie docierać na czas w określone miejsca i tym samym osiągać swoje codzienne cele. Jeżeli chcesz zyskać mobilność, możesz zdecydować się na wynajem samochodów – usługę, która jest coraz popularniejsza w naszym kraju i z której korzystają zarówno osoby prywatne, jak również firmy. Oto najważniejsze pytania, na które musisz sobie odpowiedzieć, zanim z niej skorzystasz!

Jaki samochód jest mi potrzebny?

Współczesne wypożyczalnie samochodów są w stanie zapewnić swoim klientom niezwykle szeroki wybór pojazdów. Te najnowocześniejsze posiadają w swojej ofercie pojazdy osobowe z różnych segmentów – zarówno tańsze, typowo miejskie, jak również droższe, sportowe albo SUV-y. To jednak wciąż nie wszystko! Wiele wypożyczalni zapewnia wynajem samochodów dostawczych, a nawet busów, które pozwalają na osiąganie wielu różnorodnych celów.

I tutaj pojawia się najważniejsze pytanie, jakie musisz sobie zadać – który model wybrać? Warto przede wszystkim wziąć pod uwagę budżet jakim dysponujesz, cele, które chcesz osiągnąć, a także Twoje indywidualne preferencje. Pamiętaj, że czasami warto dopłacić nieco więcej, ale cieszyć się maksymalnym komfortem jazdy niezależnie od warunków! Decyzja należy do Ciebie – grunt to bardzo dokładnie zapoznać się z ofertą danej firmy.

Przez jak długi czas chcę korzystać z auta?

Wynajem samochodów jest usługą, którą można w bardzo prosty sposób dostosować do własnych, w pełni indywidualnych potrzeb. Jedną z kluczowych decyzji, jakie trzeba podjąć już na wstępie, jest oczywiście czas wynajmu. Do dyspozycji są zwykle dwie opcje – wynajem krótkoterminowy oraz długoterminowy. Ten pierwszy, trwający zwykle kilka dni, to opcja dedykowana przede wszystkim osobom prywatnym, które wybierają się na wakacje albo pragną zastąpić swoje auto, aktualnie znajdujące się w warsztacie.

Natomiast najem długoterminowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich właścicieli firm, którzy chcą wzmocnić swoją firmową flotę pojazdów – zwykle trwa bowiem kilka albo kilkanaście miesięcy i pozwala na realizowanie firmowych celów. Nawet bez konieczności kupowania nowego auta. Wynajem samochodów na długi termin jest coraz popularniejszy wśród przedsiębiorców i według wielu z nich stanowi doskonałą alternatywę dla leasingu.

Czy potrzebuję dodatkowych usług?

Wynajem samochodów, jak wspomnieliśmy wcześniej, to zwykle elastyczność oferty wypożyczalni. Co to oznacza? Że możesz skorzystać z wielu dodatkowych opcji. Do tych najważniejszych zaliczamy między innymi:

  • dodatkowe akcesoria, z których skorzystasz w tracie wynajmu – mowa tutaj o nawigacji GPS, bagażniku dachowym czy foteliku dla dziecka; to opcja bardzo ciekawa i często nieodpłatna;
  • możliwość wyjazdu wynajętym samochodem za granicę – wystarczy poinformować o takiej chęci wypożyczalnię albo zaznaczyć odpowiednią opcję na formularzu rezerwacji;
  • możliwość zwiększeni limitu kilometrów za dodatkową opłatą, a nawet zyskanie braku jakichkolwiek limitów – w zależności od Twoich potrzeb i tego, ile zamierzasz podróżować.

Czym kierować się podczas wyboru wypożyczalni?

Jeżeli chcesz, aby wynajem samochodów był usługą, która spełni Twoje oczekiwania, powinieneś wybrać odpowiednią wypożyczalnię. Sprawdź przede wszystkim, czy oferuje Ci nowoczesne, sprawne techniczne i zadbane auta, a także zapewnia minimum formalności oraz elastyczną ofertę. A chcąc potwierdzić jakość świadczonych przez nią usług, zapoznaj się z opiniami innych osób, które miały okazje z nią współpracować – znajdziesz je w różnych miejscach w Internecie i pozwolą Ci one uniknąć jakiegokolwiek ryzyka.