Co powinniśmy wiedzieć o drewnie egzotycznym?

Drewno egzotyczne merbau od dawna zyskuje na popularności. Jest cenione przede wszystkim za jej piękny wygląd. Warto także wiedzieć wiele o właściwościach takiego drewna. Inna nazwa, jaką będziemy się posługiwać w odniesieniu do tego drewna, to Intsia.

Czym jest Intsia?

Intsia jest nazwą naukową drewna. Czasami używa się nazw ipil lub kwila. Intsię można spotkać w lasach równikowych. Deski z tego drewna odznaczają się przede wszystkim niesamowitą wytrzymałością. Intsia spotykana jest w Australii i Oceanii, w Azji oraz w Afryce (na afrykańskich wyspach).

Jakie zalety drewna powinniśmy znać?

Środowisko naturalne tego drewna jest bardzo wymagające. To ukształtowało drewno. Do atutów możemy zaliczyć niesamowitą twardość. Deski wykonane z tego gatunku drzew egzotycznych są odporne na jakiekolwiek zarysowania oraz uszkodzenia. Powinniśmy także pamiętać, że to drewno jest odporne na szkodniki. Praktycznie w tej kwestii nie ma żadnego problemu z atakowaniem tego drewna. Drewno Intsia nie kosztuje zbyt wiele. To sprawia, że cieszy się coraz większą popularnością.