Aukcje leasingowe – okazja na pozyskanie ciekawego samochodu, czy duże ryzyko utraty pieniędzy?

Samochody, które były wcześniej użytkowane przez firmy, z pewnością nie są najczęściej polecanymi produktami, jednak wszystko z uwagi na wiele stereotypów. Otóż, poprzez aukcję leasingową jesteśmy w stanie zakupić pojazd w dobrym stanie i to w całkiem dobrej cenie. Warto jednak przyjrzeć się pewnym aspektom, zanim podejmiemy decyzję o zakupie.

Leasingowe pojazdy są przedmiotami, wokół których krąży wiele fałszywych informacji, stąd szerokie grono osób z pewnością niechętnie zdecydowało by się na taką opcję. Fakty są jednak takie, że możemy spotkać się tutaj z o wiele lepszą ofertą, niż chociażby w komisie samochodowym. Jeśli na auto firmowe kończy się już leasing aukcje stają się rozwiązaniem, które pozwala odzyskać sporą część zainwestowanych pieniędzy.

Prawie nowe auto w atrakcyjnej cenie? To możliwe!

Poleasingowe samochody, najczęściej nie mają więcej niż 3-5 lat, a zatem nie można powiedzieć, że są to przestarzałe pojazdy. Mimo tego, że mogą mieć dość duży przebieg, ich techniczny oraz wizualny stan z pewnością będzie zadowalający. Wszystko z uwagi na to, że są to auta, które serwisuje się wyłącznie w renomowanych punktach, a tam wysoka jakość usług jest na porządku dziennym.

„Wiem co kupuję” – świadomy i bezpieczny zakup

Większość pojazdów leasingowych naprawianych jest przez ASO, dlatego o ich prawidłowe działanie w ogóle nie musimy się martwić. Przebieg zawsze będzie udokumentowany, podobnie jak i cała historia serwisowania. Kupując samochód w komisie lub od osoby prywatnej, często spotkamy się z ukrywaniem usterek, a nawet i cofaniem przebiegu!

Samochód poleasingowy będzie mocno wyeksploatowany? Pojazdy służbowe i intensywna eksploatacja to hasła, które często są ze sobą zestawiane. Musimy jednak pamiętać, że również w komisach istnieje prawdopodobieństwo natrafienia na taki samochód. Częściej właśnie tam, niż na aukcji leasingowej spotkamy pojazdy, które nadają się jedynie na złomowisko.

Pracownicy, którzy zajmują się handlem, dostają zwykle do dyspozycji samochody segmentu B lub C, stąd nie powinno dziwić, że będą miały one spory przebieg. Przedstawiciel handlowy musi bardzo dużo podróżować, stąd taki stan rzeczy. Przedwczesne zużywanie się niektórych podzespołów nie zawsze jest wynikiem nadmiernej eksploatacji, a częściej nieodpowiedniego użytkowania. Wystarczy tylko przejrzeć się stanowi lakieru, tapicerki oraz elementów wnętrza.

Dla menedżerów w firmach, często pozyskuje się bogato wyposażone pojazdy luksusowe i właśnie za takimi okazjami powinniśmy się głównie rozglądać. Na ich korzyść przemawia często bardzo niski przebieg, a także niski stopień eksploatacji. Otóż menedżerowie bardzo rzadko są zmuszeni do korzystania ze służbowych pojazdów, a dodatkowo często otrzymują nowe. Będzie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niżeli samochód po przedstawicielu handlowym.