Zalety materacy lateksowo-kokosowych

W ostatnich latach możemy zaobserwować ogromny wzrost popularności materacy lateksowo-kokosowych. Pojawiają się one w pokoikach dziecięcy, sypialniach dorosłych, a nawet pokojach seniorów. Wszystko za sprawą właściwości obu tych materiałów, które w połączeniu ze sobą dają powierzchnię niemal idealną do snu. Jakie zalety kryją się pod materacami lateksowo-kokosowymi. Kiedy warto na nie postawić?

Czym jest materac lateksowo-kokosowy?

Pojawienie się włókien kokosa w składach materacy wywołało niemałe zainteresowanie. Materac, który nosi tę nazwę, jest niczym innym jak jedną z odmian dwustronnego materaca lateksowego, który został wyposażony w dodatkową warstwę kokosową. Mimo że cena tego modelu jest wyższa, zdecydowanie warto dopłacić do efektów, jakie uzyskamy, śpiąc na tego typu materacu. Warto także wspomnieć, że dodatkowa warstwa kokosowa sprawia, że powierzchnia zyskuje na większej wytrzymałości, a tym samym dłuższej żywotności.

Cechy materaca lateksowo-kokosowego

Lateks z włóknem kokosowym stanowią idealne połączenie. Lateks cechuje się doskonałą odpornością na odkształcenia. Stąd wynika długa żywotność tych modeli. Z kolei dodatkowa warstwa kokosowa wpływa na utwardzenie powierzchni. Naturalne pochodzenie obu materiałów zapewnia doskonałą przewiewność, która jest niezwykle istotna w łóżeczku niemowlaka. Ponadto zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Nie sposób również nie wspomnieć o właściwościach antyalergicznych materiałów.

Warstwa kokosowa w materacu może zostać umieszczona na różne sposoby. Najczęściej stanowi ona powierzchnie zewnętrzne, które kryją w sobie warstwę lateksową. Innym sposobem jest rozwiązanie zupełnie odwrotne – warstwa kokosowa umieszczana wewnątrz dwóch warstw lateksowych. Trzeci sposób to naprzemienne ułożenie obu tych warstwa. Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, materace lateksowo-kokosowe są zdecydowanie godne uwagi.

Kokos i jego higieniczne właściwości

Cechą, która przyciąga klientów do materacy z domieszką włókna kokosowego, jest samodzielne zapobieganie rozwojowi szkodliwych dla człowieka drobnoustrojów. Możemy również zapomnieć w przypadku tych modeli materacy o zbieraniu się wilgoci w wewnętrznych warstwach. O materace lateksowo-kokosowe nie musimy zbytnio dbać, a mimo wszystko zachowują swoje doskonałe właściwości przez długie lata. Higieniczne właściwości sprawiają, że jest to rodzaj materaca idealny dla alergików.

Samo wypełnienie to nie wszystko

Mimo że wypełnienie stanowi niezwykle ważny parametr, którym powinniśmy się kierować podczas wyboru odpowiedniego produktu, nie jest jedynym, decydującym o komforcie snu. Oprócz tego istotne są również inne elementy takie jak:

  • wielkość materaca,
  • grubość,
  • rozmiar,
  • rodzaj pokrowca,
  • twardość.

Także w przypadku materacy lateksowo-kokosowych parametry te są niezwykle istotne i nie powinniśmy o nich zapomnieć. W sklepie internetowym mifili.pl odnajdziesz materac hevea lateksowo-kokosowy, który dopasujesz idealnie do własnych potrzeb. Masz możliwość wyboru wszystkich najważniejszych parametrów, dzięki którym dopasujesz materac do potrzeb własnego organizmu.

Dlaczego warto wybrać materac lateksowo-kokosowy?

Stawiając na materac lateksowo-kokosowy możesz być pewien, że problemy ze snem, z którymi się borykasz, zniknął już po pierwszej nocy. Z kolei objawy związane z nieodpowiednim podłożem do spania, takie jak ból kręgosłupa czy kończyn powinny ustąpić po około tygodniu.

Wypełnienie lateksowo-kokosowe jest doskonałym rozwiązaniem dla starszych osób. Powierzchnia materacy w przypadku tych modeli stanowi doskonałą podporę dla ciała, nie będąc przy tym zbyt twarda. Dodatkowo nie ma mowy o zapadaniu się ciała podczas snu w materiał. Mimo elastyczności materaca producenci zrobili wszystko by wyeliminować t zjawisko. Idealne dopasowanie do kształtu ciała sprawi, że sen w końcu będzie regeneracją dla zmęczonego po całym dniu ciała.