Wynajem samochodów – skąd taka popularność tej usługi w Polsce?

Jeszcze do niedawna wynajem samochodów w Warszawie i innych polskich miastach wydawał się usługą przeznaczoną wyłącznie dla najbogatszych osób, ewentualnie firm. Dzisiaj, kiedy to samochody stanowią jedyny słuszny sposób na przemieszczanie się po dużych miastach, usługa ta zyskała na popularności, a w ostatnich latach widać nią bardzo duże zainteresowanie – zarówno wśród klientów indywidualnych, jak również biznesowych. Dzisiaj branża wynajmu przeżywa prawdziwy bum i nie ma się czemu dziwić – dzięki niej każdy z nas może podróżować komfortowo i bezpiecznie, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu fenomenowi i powodom, dla których wypożyczalnia samochodów cieszy się taką popularnością!

Wynajem samochodów dla klientów prywatnych…

Na pierwszy ogień musi pójść wynajem samochodów dla osób fizycznych, bo to one w ostatnich latach bardzo mocno napędzają rozwój branży, choć do pewnego momentu niewielu z nas miało ochotę na skorzystanie z tego rodzaju usługi. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach nie tylko przedstawiciel firmy, ale również klient indywidualny bardzo chętnie decyduje się na wynajem samochodów – i to w kilu celach!

  • W momencie awarii własnego samochodu, kiedy to konieczne jest zachowanie mobilności.
  • W przypadku organizowania przeprowadzki domu lub mieszkania, gdy skorzystanie z kompleksowych usług firmy przeprowadzkowej okazuje się nieefektywne.
  • W celach turystycznych, gdy klient przybywa do Warszawy całą rodziną i pragnie zapewnić jej komfort oraz bezpieczeństwo przemieszczania się.
  • W przypadku wesela i chęci wynajmu ekskluzywnego samochodu dla pary młodej albo busa, którym możliwe będzie przewiezienie na uroczystość większej liczby osób.

Oczywiście to tylko najczęstsze przykłady, ponieważ motywów, jakimi kierują się klienci indywidualni jest dużo więcej. Najczęściej korzystają oni z opcji wynajmu krótkoterminowego, który trwa od 1 do 30 dni – na jak długi czas korzystać będziesz z usługi, zależy tylko od Ciebie!

…i wynajem samochodów dla klientów biznesowych

Oczywiście bardzo ważnymi klientami, jakich posiada każda wypożyczalnia samochodów w Warszawie i każdym innym, większym mieście, są przedstawiciele firm. Popularność usługi, jaką jest wynajem samochodów miejskich, dostawczy czy busów wynika z zapotrzebowania firm na nowoczesne pojazdy, które będą służyły za wzmocnienie firmowej floty pojazdów czy też sposób na realizowanie celów biznesowych. Auta są wynajmowane po przylocie do Warszawy (na lotnisku), w celu przewiezienia pracowników na szkolenie czy konferencję, po to, by w odpowiedni sposób przetransportować partnera biznesowego (ekskluzywne samochody pasują tutaj idealnie) albo właśnie wzmocnić firmową flotę pojazdów (tutaj najczęściej wybierany jest wynajem aut długoterminowy, trwający od 1 roku do 5 lat).

Co niezwykle ciekawe – najem długoterminowy może być dużo bardziej korzystny niż leasing, o czym dowiaduje się coraz większa liczba przedsiębiorców i co również w znacznym stopniu –powoduje rozwój branży.

Skorzystaj z tej szansy!

Wynajem samochodów to opcja, z której zdecydowanie warto skorzystać. Pozwoli Ci skorzystać z dowolnego pojazdu, w tym sportowego czy dostawczego i sporo zaoszczędzić. Aby wzmocnić swoją firmową flotę pojazdów nie musisz bowiem kupować nowego auta – wynajem samochodów jest dopasowany do Twoich możliwości finansowych. Co więcej, zapewnia Ci minimum formalności – wystarczy wejść na stronę wypożyczalni i znaleźć na niej specjalny formularz rezerwacji, którego wypełnienie zajmie krótką chwilę. Sprawdź i daj sobie szansę na realizację celów biznesowych!