Wsparcie firmowej komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, dzięki telefon Yealnik – Czy to możliwe?

Poprzez użycie telefonów IP lub VoIP, nasze analogowe telefony mogą otrzymać solidne wsparcie. Mimo tego, że obydwa urządzenia jakoś bardzo nie różnią się od siebie, te pierwsze na pewno mają do zaoferowania o wiele więcej funkcjonalności. Będzie to chociażby cyfrowa jakość dźwięku, przy czym telefony te bazują jedynie na internetowym połączeniu. Przedsiębiorca może zatem liczyć na to, że czeka go sporo korzyści stawiając na to rozwiązanie.

Producenci dobrych telefonów IP

Dziś, na każdym kroku i w każdym aspekcie naszego życia, obecny jest Internet. Wiele firm z tego korzysta i tworzy sporo praktycznych rozwiązań dla biznesu, opierając się właśnie o sieć internetową. Przykładem będzie np. telefon Yealink, aczkolwiek ceni się również innych producentów, jak chociażby Cisco, czy też Polycom. Dzięki telefonom biznesowym, możemy prowadzić kompleksową obsługę połączeń, integrując jednocześnie sporą liczbę funkcjonalności. To na pewno pozytywnie wpłynie na efektywność pracy, ale również na jej komfort. Niektórzy właściciele firm, dziś nie wyobrażają sobie, aby ich przedsiębiorstwa mogły funkcjonować bez telefonii i technologii VoIP.

Mniejsze koszty, a lepsza komunikacja…

Uznaje się, że wyjątkowy charakter działania technologii VoIP, ma swoje źródło w jej infrastrukturze. Klasyczne telefony, zmuszone są do wykorzystania dość drogiej linii telefonicznej, jednak telefony IP korzystają już internetowego połączenia, adresów SIP oraz kont użytkowników. Nie dość, że koszty będą mniejsze, to jeszcze będziemy mogli odbierać większą liczbę połączeń jednocześnie. Klient nigdy nie trafi na zajętą linię. Ogólnie, telefony VoIP umożliwiają przyjmowanie większej ilości połączeń, natomiast ich dokładną liczbę warunkuje konkretny model urządzenia.

Spora liczba praktycznych funkcjonalności

Telefony IP, które pochodzą od renomowanych producentów, gwarantują użytkownikowi sporą liczbę funkcji, a to m.in. pojemna książka telefoniczna, głośnomówiący zestaw, duży wyświetlacz i wygodne funkcyjne klawisze, bezpośrednie połączenie IP, a także wyciszanie i wstrzymywanie połączeń. Wykorzystanie najnowszych technologii komunikacji, to bez wątpienia najlepszy sposób, aby zmniejszyć ryzyko utraty klienta. Rozwiązanie to nie uchodzi za kosztowne, stąd wydaje się opłacalne nawet przy ograniczonym budżecie.

O tym koniecznie musimy pamiętać

Wypada sięgać jedynie po telefony, które są wykonane przez polecanych producentów. Cenione są chociażby telefony Yealink, jednak te od Cisco czy też Plycom nie powinny być gorsze. Specjaliści tych firm, zwykle ciężko pracują nad tym, aby nieustannie rozwijać swoje produkty, aby te były coraz to lepsze. To także gwarancja dla nas, że sprzęt ten będzie mógł nam długo posłużyć. Często to właśnie telefon warunkuje jakość uzyskiwanego połączenia, stąd te z niższej półki mogą się nie sprawdzić. Znane są jednak sytuacje, kiedy najlepszy telefon IP nie niesie za sobą oczekiwanej jakości połączenia, natomiast bardzo prawdopodobne, że winowajca jest niezbyt szybki i niestabilny Internet.