Wizyta kontrolna – na niej rozpoznasz dobrego stomatologa

Masz już dosyć chodzenia do przypadkowego dentysty? Chciałbyś znaleźć takiego, któremu potrafisz zaufać i mógłbyś być zadowolony z każdej wizyty? W takim razie musisz nieco poszukać i przetestować lekarza. Dopóki za każdym razem, kiedy masz problem z zębem będziesz szukał stomatologa, który akurat ma czas i może Cię przyjąć, z pewnością będzie ci trudno znaleźć stałego stomatologa.

Znajdź stałego stomatologa

Znalezienie własnego, zaufanego stomatologa nie jest wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Wprawdzie dentystów jest wielu, prawie na każdej ulicy znaleźć można gabinet dentystyczny. Często okazuje się jednak, że po obyciu wizyty nie jesteśmy zadowoleni. Nie odpowiada nam albo atmosfera, albo nieodpowiednia higiena w gabinecie, albo dojazd czy usposobienie dentysty. Czy dobry stomatolog Warszawa to w ogóle opcja, na którą można liczyć? Oczywiście, że tak!

Poszukaj podpowiedzi

Aby znaleźć dobrego stomatologa, warto posiłkować się Internetem. Znajdziemy tam przede wszystkim portale, na których oceniani są lekarze i lekarze stomatolodzy. Dzięki temu poznamy ich dobre i złe strony. Możemy również przeszukać fora internetowe, na których dostaniemy wskazówki, gdzie warto wybrać się do dentysty. Oczywiście można także sprawdzić strony internetowe konkretnych placówek, z których uzyskamy wszystkie najważniejsze dla nas informacje – doświadczenie lekarza, galerię zdjęć z gabinetu stomatologicznego, cennik, etc.

Wizyta kontrolna – wykorzystaj ją do maksimum!

Wizyta kontrolna – to od niej warto rozpocząć poszukiwanie i sprawdzanie wybranego dentysty. Co można sprawdzić na takiej wizycie? Przede wszystkim to, czy stomatolog dotrzymuje terminów. Jeżeli termin jest przesuwany, albo musisz bardzo długo czekać na korytarzu pomimo umówionej godziny przyjęcia, świadczy to oczywiście na niekorzyść. Może się zdarzyć, że pacjent przed Tobą wymagał nieoczkiwanego, dłuższego leczenia, ale najczęściej kolejki biorąc się stąd, że stomatolodzy decydując się na dużą ilość pacjentów i bardzo szybkie wizyty, chcąc – niestety – zarobić jak najwięcej. Wizyty zazwyczaj się przeciągają, a pacjenci na korytarzu i tak zaczekają (raczej nikt z bolącym zębem nie zrezygnuje z wizyty tylko dlatego, że czas oczekiwania przedłuża się np. o 40 min).

Na pierwszej wizycie można sprawdzić również jak działa recepcja, jak wygląda dojazd do gabinetu dynastycznego, czy są dobre połączenia, albo czy jest parking. Oczywiście można sprawdzić, jak działa stomatolog, jakie ma nastawienie do pacjenta, czy jest pozytywną osobą, czy raczej jeszcze bardziej Cię stresuje?

Posiadając te wszystkie informacje będziesz wiedział, czy chcesz częściej odwiedzać tego stomatologa, czy raczej nie. Dobry dentysta w Warszawie nie należy do rzadkości, trzeba jednak go znaleźć – a nie jest to łatwa sztuka, chociaż oczywiście możliwa!