Poznaj wynajem długoterminowy BMW, Audi, Mercedes i inne znane marki

Ułatwiony dostęp do samochodów sprawia, że dzisiaj ma go niemalże każdy, a jeszcze kilkadziesiąt lat temu, samo posiadanie auta było wyznacznikiem statusu społecznego. Obecnie nieco się to zmieniło, a najwyższe grupy społeczne posiadają ekskluzywne samochody, zwykle są pierwszymi właścicielami tych egzemplarzy, a klasa średnia musi zadowolić się nieco mniej bogato wyposażonymi modelami, które dodatkowo są już dotknięte przez ząb czasu, a najczęściej też pochodzą z drugiej ręki. Nie każdy ma możliwość zakupu auta w salonie, gdyż to koszt przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych, gdzie to i tak najbardziej z optymistycznych scenariuszy.

Chcąc posiadać nowe auto przy relatywnie niskim koszcie, jesteśmy zmuszeni poszukać pewnych, alternatywnych rozwiązań. Te najpopularniejsze to chociażby leasing czy też abonament samochodowy. Jeśli interesuje nas z koleiwynajem długoterminowy BMW oraz szereg innych marek, będzie stanowiła dla nas ciekawe wyjście. Warto z pewnością rozważyć wcześniej wszelkie za i przeciw, aby mieć stuprocentową pewność co do tego, że sięgamy po ofertę, która jest dla nas w pełni korzystna i nie przyniesie nam żadnych strat oraz problem. Jak to zatem wygląda w wypadku najmu długoterminowego?

Najem długoterminowy  – blaski i cienie

Jako ogromną zaletę wynajmu długoterminowego, klienci wskazują zwykle to iż w comiesięcznej racie czynszowe, zawarte jest praktycznie wszystko, co może okazać się niezbędne dla kierowcy, który chce mieć pełen komfort użytkowania samochodu. To m.in. ubezpieczenie, serwisowanie, przeglądy techniczne, sezonowa wymiana ogumienia, części i płynów eksploatacyjnych, naprawa drobnych usterek, a także gwarancja samochodu zastępczego, w przypadku poważniejszych awarii. Naszym obowiązkiem jest zatem tylko to, aby auto było zawsze zatankowane, utrzymane w dobrym stanie, a także pilnowanie ustalonego w trakcie podpisywania umowy, limitu kilometrów, jakie możemy pokonać w skali roku.