Podajniki kasowe – co mamy do wyboru?

Podajniki kasowe mają bardzo szerokie zastosowanie, więc możemy być pewni, że zarówno producenci, jak i dystrybutorzy będą starali się zapewnić nam jak najszerszy ich wybór. Co aktualnie czeka na nas w ofercie? Jakie podajniki kasowe mamy do wyboru? Tego i wielu innych rzeczy dowiesz się z naszego tekstu, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Podajniki kasowe – o czy mowa?

Zanim przejdzie do określenia, co oferuje nam rynek, warto ustalić, o jakim dokładnie produkcie mowa. Co skrywa się pod pojęciem podajnika kasowego? To nic innego jak drobny element wyposażenia stanowiska kasowego/podawczego. Na pierwszy rzut oka nie wzbudza naszego zainteresowania, ale gdy się mu przyjrzymy, to szybko zrozumiemy, że podajnik kasowy jest niezbędnym elementem i przy okazji jednym z ważniejszych. Wszystko dlatego, że to właśnie on umożliwia wygodne i bezpieczne przekazywanie gotówki, dokumentów, czy nawet drobnych przedmiotów. Dzięki temu znalazł szerokie zastosowanie w kasach bankowych, kantorach, sklepach jubilerskich, lombardach, biurach obsługi klienta, na poczcie, jak i w wielu innych instytucjach publicznych oraz prywatnych.

Do produkcji podajników kasowych wykorzystuje się różnego typu materiały, lecz najlepsze to takie, które zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Jest to materiał odporny na korozję i ścieranie, więc spokojnie można go używać w wielu różnych miejscach, w tym również na zewnątrz pomieszczeń, ponieważ podajnik kasowy świetnie sobie poradzić nawet z oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Jakby tego było mało, to warto wspomnieć, że podajniki kasowe ze stali nierdzewnej nie rysują pod wpływem przekazywania bilonu, metalowych przedmiotów, czy wielu innych rzeczy, więc możemy być pewni, że będą też dobrze służyły przez długie lata.

Podajniki kasowe – rodzaje

Najlepszy dystrybutor jest otwarty na potrzeby swoich klientów, więc możemy być pewni, że nie tylko zapewni podajniki wykonane z solidnych i trwałych surowców, ale przy okazji będą one dostępne w wielu różnych rodzajach. Jakie dokładnie propozycje na nas czekają?

Na pewno będą to podajniki otwarte małe. Podajnik kasowy mały ma specjalnie wyprofilowane dno, co sprawia, że świetnie sprawdza się w przekazywaniu gotówki, drobnych przedmiotów, czy dokumentów formatu A4. Na pewno tego typu podajniki warto wykorzystać w sklepach jubilerskich, kantorach, czy w okienkach kasowych, w tym na przykład w kasie teatru, czy kina.

Tuż obok podajników otwartych małych możemy wyróżnić podajniki otwarte duże. Jak sama nazwa wskazuje, dają możliwość podawania gotówki, ale również większych przedmiotów, w tym również dokumentów w sztywnych okładkach. Dlatego z powodzeniem można je wykorzystać w lombardach, ponieważ to właśnie tutaj ludzie przychodzą z przedmiotami o różnych gabarytach. Na tym jednak nie kończą się propozycje, ponieważ ten sam rodzaj podajnika sprawdzi się także w instytucjach publicznych, w tym na przykład w urzędach, czy bankach. Nawet na poczcie tego typu podajnik może okazać się dobrym wyborem.

Na tym jednak nie kończą się propozycje, ponieważ do wyboru pozostają również podajniki kasowe z przesuwną pokrywą. Takie rozwiązanie służy do podawania gotówki, różnego typu przedmiotów, czy dokumentów. Do wyboru pozostaje w różnych gabarytach, więc to, po jaki dokładnie sięgniemy, zależy od nas, jak również punktu, jaki potrzebujemy. Jednak warto wspomnieć, że jest to bardziej zaawansowany model, ponieważ podajnik został wzbogacony o przesuwną blokowaną pokrywę, która zapewnia bezpieczeństwo kasjera. W chwili, gdy blokuje się pokrywę od strony wewnętrznej, osoby trzecie nie mogą ingerować.

Tym samym to najlepsze zabezpieczenie przed złodziejami, czy oszustami i polecane są tym, którzy pragną podnieść poziom bezpieczeństwa w punkcie. Dlatego podajnik kasowy z przesuwną pokrywą może okazać się również dobrym wyborem do wszystkich wcześniej wspomnianych miejsc. Oznacza to, że podajnik kasowy będzie idealnym wyborem do okienek kasowych, do banku, sądu, lombardu, czy nawet do salonu jubilerskiego.