Wysokiej jakości kosmetyki, czyli podkład Estee lauder double wear oraz Perfumy Juicy Couture – W jaki sposób dobrać odpowiedni zapach?

Chociaż kupno perfum często wydaje się być czymś prostym, okazuje się jednak, że to o wiele bardziej złożony proces, który nie polega na prostym wyborze i szybkim zakupie. Kiedy chcemy dokonać takiego wyboru, z którego będziemy zadowoleni, warto dowiedzieć się o perfumach nieco więcej. Istotne jest bowiem nie tylko to, aby spryskać nimi papierek bądź przegub dłoni, ważne jest też to by nosić zapach kilka godzin na sobie, aby go dobrze poznać

Oczywiście możemy kierować się też ulubioną marką. Często po prostu lubimy zapachy od Juicy Couture bądź od innego producenta. Dobre perfumy to jednak dość duży wydatek, dlatego ten powinien być przemyślany, a nie dokonany pod wpływem chwili bądź interesującego wyglądu flakonika. Jeśli natomiast interesują nas wysokiej jakości kosmetyki, chociażby podkłady do twarzy Estee lauder double wear https://indizio.pl/pl/producer/Estee-Lauder/510 najlepiej odnaleźć renomowaną drogerię.

Kupno perfum bez ich sprawdzenia – czy to w ogóle możliwe?

Jeżeli planujemy dokonać zakupu perfum w ciemno, musimy być świadomi tego, że istnieje duże prawdopodobieństwo wyboru nieodpowiedniego zapachu. Obecnie, bardzo często kupujemy za pośrednictwem Internetu, a to sprawia, że nie jesteśmy w stanie sprawdzić wszystkiego. Możemy jednak wcześniej udać się do perfumerii, bądź też zamówić próbki, które wcale nie są bardzo drogie. Istnieje możliwość wybrania perfum bazując na dostępnym opisie produktu, natomiast bierzmy pod uwagę fakt, że może być to dla nas niewystarczająca informacja. Wiadomo przecież, że dane perfumy mogą na każdym ciele pachnieć inaczej. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, warto starać się poznać dobrze zapach, który nas interesuje.

Prezent w formie perfum będzie dobrym pomysłem?

Zakup perfum, które planujemy komuś wręczyć, to bliźniaczo podobna sytuacja, do ich zakupi w ciemno dla siebie. Zanim podarujemy komuś wyjątkowy flakonik z pięknymi perfumami, warto wcześniej poznać gust osoby, którą planujemy obdarować. Po prostu sprawdźmy lub zapytajmy o to jaki, jest jej ulubiony zapach, bądź też zaprosić tę osobę na wspólne zakupy. Tylko w takim wypadku mamy stuprocentową pewność, że wręczymy komuś coś, co będzie dla niego w pełni przydatne. Można jeszcze zaryzykować i zapytać jedynie o ulubioną nutę zapachów, gdyż może nam to znacznie zawęzić pole poszukiwań.

Jakie wyróżnia się nuty zapachów?

Jeżeli chodzi o perfumy, najczęściej spotkamy się z podziałem na pięć nut zapachów. Warto się z nimi zapoznać, a szczególnie kiedy chcemy dokonać zakupu perfum w ciemno, bez względu na to czy będzie to prezent, czy też flakonik na własny użytek.

Nuta świeża, zielona – czyli perfumy lekkie i cytrusowe. Są one głównie wybierane prze młode i aktywne osoby. Nie można ich kojarzyć z elegancją, gdyż to raczej odzwierciedlenie luźnego, sportowego i delikatnego stylu.

Nuta kwiatowa – czyli perfumy zwane zwykle romantycznymi, jednak z uwagi na mnogość zapachów mieszczących się w tej kategorii, bardzo ciężko jest je dokładnie sprecyzować. Mogą być to nawet perfumy bardzo lekkie, zaopatrzone w dodatek bergamotki lub truskawki. Ogólnie, są to zazwyczaj zapachy słodkie. Powinniśmy zwracać uwagę na to, z jakiej grupy kwiatów stworzono dane perfumy, gdyż pozwoli nam to wyobrazić sobie ten zapach.

Nuta owocowa – posiada bardzo szeroki przekrój zapachów, zupełnie jak w nucie kwiatowej. Bardzo ciężko jest określić ją precyzyjnie, natomiast są to zwykle słodko-kwaśne lub po prostu słodkie zapachy. Te dość łatwo się ulatniają, pozostawiając na skórze świeży zapach.

Drzewna nuta – określa ciepłe, a jednocześnie dość ciężkie zapachy, wybierane głównie przez dojrzałe osoby. Co więcej, te na naszych ciałach utrzymują się bardzo długo.

Nuta orientalna – czyli zapachy z reguły ciężkie, a niekiedy i nawet duszące. Określa się je jako zmysłowe. Zalicza się do nich chociażby wanilie oraz piżmo.