Obowiązkowe seriale komediowe

W obecnych czasach w telewizji i internecie mamy ogromny wybór rozrywki. Tysiące filmów i seriali, gier komputerowych, wywiadów itd. Jedne z nich są lepsze, inne gorsze, a reszta „ujdzie w tłumie”. Dzisiaj przyjrzymy się trzem serialom, które są szczególnie godne polecenia. Dlaczego? Z uwagi na jakość ich wykonania, grę aktorską, fabułę oraz masę innych czynników, które tworzą z nich wspaniałe dzieła sztuki.

„That 70’s Show”

Większość z nas zna ten serial jako „Różowe lata siedemdziesiąte”. Jest to komediowy serial opowiadający o szóstce przyjaciół. Są nimi: Eric, Donna, Hyde, Jackie, Kelso oraz zagraniczny uczeń z wymiany, którego imienia nigdy nie poznamy, lecz nazywają go Fez. Akcja toczy się w małym miasteczku zwanym Point Place, które leży w stanie Wisconsin w USA. Lata siedemdziesiąte w Stanach Zjednoczonych Ameryki to lata, w których królował rock n’ roll oraz kultura hipisowska. Przez osiem sezonów tego serialu poznajemy naszych bohaterów oraz ich rodziny i jesteśmy świadkami przemiany wielu z nich, zabawnych sytuacji, żartów, problemów oraz dosyć absurdalnych przygód.

Co czyni ten serial tak dobrym? Niepowtarzalny humor, do którego przyczynili się m.in. Mila Kunis i Ashton Kutcher. Śmieszne gagi, pełni wyrazu bohaterowie i tzw. „przypalenia” sprawiają, że jesteśmy w stanie śmiać się godzinami i czujemy się członkami grupy wspaniałych dzieciaków oraz ich rodziny. Jest to serial, którego nie można pooglądać tylko jeden raz.

„Friends”

„Przyjaciele” to dobrze wszystkim znany serial komediowych, który był puszczany nawet w polskiej telewizji. Opowiada on o szóstce przyjaciół: Monice, Rachel, Phoebe, Joeyowi, Rossowi i Chandlerowi. Każdy z nich jest inny i każdy z nich jest przezabawny. Przez dziesięć sezonów jest nam dane doświadczać miłosnych wzlotów i upadków naszych bohaterów, ich przezabawnych sytuacji oraz plejady gwiazd, która licznie pojawiała się jako goście w serialu.

Jest to jeden z najpopularniejszych serialów komediowych na świecie, który wywarł duży wpływ na ludzi oraz na branżę filmową. Spuścizna tego serialu jest ogromna. W wielu innych serialach możemy spotkać nawiązania do naszej szóstki przyjaciół. W serialu grają m.in. Jennifer Aniston oraz  Matthew Perry. Gościnnie wystąpili w nim m.in. Brad Pitt oraz Bruce Willis.

„South Park”

Znany też jako „Miasteczko South Park”. Jest to serial animowany, a jego bohaterami są: Stan Marsh, Kyle Broflovski, Eric Cartman i Kenny McCormick, czyli czwórka młodych chłopców, którym jest nam dano towarzyszyć już od 21 sezonów tego serialu. Można pomyśleć, że kreskówka nie może być dobrą formą rozrywki dla dorosłych. South Park pokazuje, że jednak może. Serial ten jest wypełniony ciekawymi bohaterami, niecodzienną animacją oraz ogromną dawką humoru dla dorosłych. Żarty, które możemy tam usłyszeć, są często rasistowskie, nieodpowiednie i zahaczają o czarny humor. Dlatego, też tak bardzo go kochamy.

Każdy z odcinków niesie za sobą głębsze przesłanie, którego niektórym nie jest dane dojrzeć, ponieważ skupiają się na negatywnym wydźwięku wielu żartów. Nie powinno się skreślać tego serialu z miejsca i trzeba dać mu szanse. Jeśli to zrobimy, to odwdzięczy on się nam godzinami gromkiego śmiechu.

Nie są to jedyne seriale godne obejrzenia, lecz z pewnością jest to górna półka.