Jakie aspekty należy wziąć przy wyborze szlabanów parkingowych?

Wybór szlabanów parkingowych nie zawsze jest taki prosty, jak by się mogło nam wydawać. Jak zatem przez niego przebrnąć? Okazuje się, że wystarczy zwrócić uwagę na kilka aspektów, a już wybór może przebiec o wiele sprawniej. O czym dokładnie mowa? Najważniejsze aspekty omawiamy w poniższym tekście, więc zajrzyj do niego koniecznie!

Jakość wykonania szlabanów

Niewątpliwie jednym z ważniejszych aspektów powinna być dla nas jakość wykonania szlabanów, ponieważ od tego, po jakie dokładnie produkty sięgniemy, zależy, czy będą nam dobrze służyć przez długi czas, czy tylko przez chwilę. Na pewno nie zawiedziemy się, jeśli w nasze ręce trafią szlabany parkingowe wykonane z solidnych i trwałych materiałów, ponieważ dzięki temu będą sobie świetnie radzić w wielu różnych środowiskach pracy, w tym również w tych nieco trudniejszych.

Wszystko dlatego, że szlabany parkingowe z solidnych materiałów są odporne na wpływ czynników zewnętrznych, w tym nawet na uszkodzeniach mechaniczne, więc ostatecznie możemy być pewni, że będą to rozwiązania na lata.

Kształt ramienia szlabanu

Jeśli sprawdzimy, jakie dokładnie szlabany mamy do wyboru, to szybko dojdziemy do wniosku, że różnią się także kształtem ramienia. Na pierwszy rzut oka może to się wydawać mało ważne, ale praktyka pokazuje, że dobór kształtu ramienia ma jednak znaczenie, zwłaszcza jeśli chcemy odpowiednio zabezpieczyć wjazd. Dlatego, gdy będziemy na etapie wyboru, warto zastanowić się, które rozwiązanie będzie dla nas lepsze, a jeśli pojawią się wątpliwości, to zawsze możemy zapytać o radę doświadczonego dystrybutora.

Intensywność pracy, do jakiej przeznaczony jest szlaban

Przy wyborze należy również uwzględnić intensywność pracy, do jakiej przeznaczone będą szlabany parkingowe. Jeśli szukamy urządzeń, które będą wykonywać kilka otwarć na dobę, to wystarczy sięgnąć po szlabany o wielkości ramienia nieprzekraczających tysiąca cykli na dobę. Jeśli intensywność otwarć jest duża, to już lepszym wyborem mogą okazać szlabany, które mogą wykonywać nawet 10 tysięcy cykli na dobę.

System sterowania szlabanami

Na koniec nie powinniśmy pomijać tego, jak dane urządzenia mają być sterowane. Choć nam może się wydawać, że wszystkie szlabany parkingowe sterowane są tak samo, to nie jest to prawdą. Szlabany mogą być sterowane za pomocą szeregu urządzeń peryferyjnych. W takim razie warto sprawdzić, co dokładnie mamy do wyboru i postawić na taki system sterowania, który jest zgodny z naszymi preferencjami, czy oczekiwaniami.