Jak wybrać materac dla niemowlaka?

Zbliżający się termin pojawienia nowego członka w rodzinie wywołuje nie tylko ekscytację, ale również silny stres. Chcemy, aby dziecko przyszło na świat, który został dla niego odpowiednio przygotowany. Dlatego wyprawka dziecięca obejmuje wiele przedmiotów i akcesoriów, które mają za zadanie usprawnić naszą opiekę oraz wpłynąć na komfort malucha. Jednym z takich elementów jest łóżeczko dziecięce, a co znacznie ważniejsze – znajdujący się w nim materac.

Dlaczego odpowiedni materac dla niemowlaka jest tak istotny?

Wybór dopasowanego materaca dla niemowlaka jest niezwykle istotny. To właśnie w pierwszych miesiącach życia maluch głównie śpi, dlatego komfort snu powinien być stawiany na pierwszym miejscu. Zadbanie o jego najwyższą jakość sprawi, że niemowlę będzie prawidłowo się rozwijać. Materac, na którym będzie spało Twoje dziecko, powinien zapobiegać nieprawidłowemu rozwojowi układu szkieletowego. Wysoki komfort snu Twojego dziecka sprawi, że nie będzie on zbyt przerywany, a co za tym idzie, nastrój malucha będzie znacznie lepszy. To właśnie zdrowie powinno być na pierwszym miejscu, kiedy stoisz przed wyborem materaca dla niemowlaka.

Parametry, na które musisz zwrócić uwagę, wybierając materac dla dziecka

Wybór materaca dla dziecka jest nieco inny, niż w przypadku osoby dorosłej. Delikatne i kruche ciało malucha potrzebuje odpowiedniej podpory podczas snu, która jednak nie będzie zbyt twarda dla młodych kości.

Gdy wybierasz materac dla niemowlaka, powinieneś zwrócić uwagę na:

  • twardość materaca,
  • rozmiar,
  • wysokość,
  • tkaninę pokrowca,
  • wypełnienie materaca.

Jak dobrać twardość materaca dla niemowlaka?

Wybór odpowiedniej twardości materaca do łóżeczka może sprawić nie lada problem. Z jednej strony powinien on zapewniać stabilną podporę dla kręgosłupa, który dopiero się kształtuje i nie powodować, że podczas snu materiał będzie zapadać się pod tak niewielkim ciężarem. Z drugiej strony powierzchnia materaca, która będzie zbyt twarda może wpłynąć na nieprawidłowy rozwój kształtującego się układu kostnego, co w przyszłości może nieść ze sobą poważne problemy. Warto więc wybór powierzyć specjalistom. Sklep mifili.pl wychodząc naprzeciw zatroskanym rodzicom, stworzył materace dopasowane dla najmłodszych miłośników snu. Stawiając na materac hevea, mogą być oni pewni, że najwyższa precyzja wykonania i dbałość o parametry dostosowane do delikatnego ciała niemowlaka, zapewnią mu najwyższą jakość snu.

Dlaczego rozmiar materac dla niemowlaka ma znaczenie?

Rozmiar, na jaki postawimy, ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa dziecka. Zapewnienie swobody ruchów i prawidłowego rozwoju jest możliwe dzięki modelom, które są dłuższe od malca o minimum 20 centymetrów. Częstym błędem jest stawianie na produkt, który jest niemal “na styk” dla ciała. Wówczas nie ma mowy o swobodnym przekręcaniu się. To z kolei wpływa nie tylko na zmniejszenie komfortu snu, ale w wielu przypadkach odbija się na prawidłowym rozwoju układu kostnego.

Jakiej grubości powinien być materac dla Twojego dziecka?

Spośród wszystkich parametrów materaca dla niemowląt, grubość odgrywa najmniej istotną rolę, choć na nią również warto zwrócić uwagę. Najczęściej jest ona jednak uwarunkowana znacznie ważniejszym parametrem – materiałem, który wypełnia wnętrze i jego gęstością. Biorąc pod uwagę, że ciężar nowo narodzonego dziecka jest niewielki, materace im dedykowane mają grubość 9-14 cm.

Materac bezpieczny dla Twojego dziecka – wszystko o materiałach

Nowo narodzone dziecko jest istotą szczególnie delikatną. Materiały wykorzystane do produkcji materacy dla niemowlaków powinny posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty. Wysoka jakość materiałów wykorzystana do produkcji odpowiada nie tylko za prawidłowy rozwój i komfort snu, ale także niezwykle ważne – bezpieczeństwo. Zachowanie standardów higieny w życiu codziennym pozwala uchronić malucha przed infekcjami i szkodliwym działaniem drobnoustrojów. Stawiając na produkty najwyższej jakości, możemy być pewni, że nic nie zakłóci prawidłowego rozwoju naszego dziecka.