Czym są i gdzie sprawdzą się szyby kuloodporne?

Szyby kuloodporne nie są nowością na rynku, a mimo to wielu z nas nadal niewiele o nich wie. Z czym dokładnie mamy do czynienia? Czym są szyby kuloodporne i gdzie się sprawdzą? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście!

Szyby kuloodporne – o czym mowa?

Wydawać by się mogło, że szyby kuloodporne nie różnią się niczym od zwykłego szkła. Jednak pozory mylą i wystarczy krótki test, a szybko wychwycimy różnice. W przypadku zwykłego szkła mocniejsze uderzenie jest w stanie sprawić, że szybka rozpadnie się na wiele drobnych kawałków, zaś szyby kuloodporne bez większego problemu powstrzymają nie tylko uszkodzenie po uderzeniu, ale również po wystrzeleniu serii kul z karabinu maszynowego. Takie właściwości to zasługa wysoko rozwiniętej technologii oraz dobrze dobranych surowców, które sprawiają, że do swojej dyspozycji mamy wysokiej jakości produkt zapewniający bezpieczeństwo wszędzie, gdzie zostanie wykorzystany.

Szyby kuloodporne najczęściej dzieli się na dwie grupy: odpryskowe oraz bezodpryskowe. W przypadku szyb kuloodpornych odpryskowych mamy do czynienia z produktem, który pod wpływem ostrzału po stronie chronionej powoduje odpryski szkła. Szyby kuloodporne bez odpryskowe sprawiają, że od strony chronionej odłamki nie występują, więc osoby, które znajdują się za szybą, są chronione przed zranieniem. Poza tym warto wspomnieć, że w ofercie profesjonalnych firm można też znaleźć produkty odporne na fale detonacyjne, które dodatkową podniosą bezpieczeństwo.

Gdzie sprawdzą się szyby kuloodporne?

Na pewno szyby kuloodporne sprawdzą się w kantorach, ponieważ to właśnie tutaj istnieje największe zagrożenie napadu z bronią palną. Aby odpowiednio zabezpieczyć kantor, swoich pracowników, czy nawet siebie, lepiej zainwestować w rozwiązania, które to ułatwią. Do takich rozwiązań można zaliczyć właśnie szyby kuloodporne, które nie tylko chronią przed ostrzałem z broni palnej, ale również są odporne na uderzenia takimi narzędziami jak duży młot, czy siekiera, więc wzrośnie poziom bezpieczeństwa w czasie pracy kantoru.

Szyby kuloodporne to dobre rozwiązanie również dla sklepów jubilerskich. Wiadomo, że nikt nie otwiera takie punktu z myślą, że zostanie okradziony, lecz takie przypadki zdarzają się bardzo często. Dlatego, jeśli nie chcemy ryzykować, to również lepiej zabezpieczyć się na każdą ewentualność, w tym również na wypadek włamania, czy napadu z bronią palną. Odpowiednie zabezpieczenie będą w stanie zabezpieczyć szyby kuloodporne, więc warto o nich pomyśleć.

Nie sposób pominąć również tego, że szyby kuloodporne świetnie sprawdzają się w bankach oraz prywatnych instytucjach finansowych. Tego typu obiekty są często na celowniki złodziej, więc żeby nie ryzykować życia pracowników, lepiej od razu sięgnąć po odpowiednie zabezpieczenie, a jednym z nich są właśnie zaawansowane technologicznie konstrukcje, które podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Jakby tego było mało, to mamy do czynienia z konstrukcjami, które mogą okazać się też skutecznym zabezpieczeniem w naszych prywatnych domach. Warto pamiętać, że szyby kuloodporne nie tylko zapewniają ochronę przed ostrzałem z broni palnej, ale również są odporne na uderzenia łomem, dużym młotem, czy siekierą. Dlatego wystarczy sięgnąć po ten rodzaj szyb, by podnieść bezpieczeństwo w swoim domu. Jest to bardzo ważne zwłaszcza podczas wakacyjnych, czy weekendowych wyjazdów, bo właśnie wtedy nasze domy są najbardziej narażone na włamania.

Warto także wspomnieć, że szyby kuloodporne nie tylko montuje się w witrynach, drzwiach wejściowych, czy w środku budynków, ale również w różnego typu pojazdach. Mogą stanowić idealne zabezpieczenie w pojazdach używanych przez agencje ochrony, firmy kurierskie, czy konwojenckie. Nawet użytkownicy prywatnych pojazdów mogą sięgnąć po takie zabezpieczenie, jeśli chcą podnieść swój komfort w czasie jazdy i nie czuć zagrożenia z zewnątrz.

Podsumowując, trzeba przyznać, że mamy do czynienia z innowacyjną konstrukcją o bardzo szerokim zastosowaniu. Dlatego z pewnością warto pomyśleć o wykorzystaniu szyb kuloodpornych jednakowo w prywatnych budynkach, jak i w publicznych obiektach.