Czy warto postawić na telefonię internetową i zakupić telefon IP?

Nie da się ukryć, że telefonia internetowa zyskuje na popularności. Najbardziej zauważalne jest to wśród klientów biznesowych, którzy prowadzą duże, ale też i małe firmy. Posiada ona sporo zalet, gdyż jest bardzo funkcjonalna, tania i nie wymaga długiego zobowiązania. Dzięki temu, telefony IP coraz mocniej wypierają rozwiązanie tradycyjne. Pamiętajmy też o tym, że aby rozmawiać przez telefon wcale nie potrzebujemy komputera, gdyż możliwe jest też zaopatrzenie się w specjalne urządzenia.

Telefony IP i technologia VoIP

Obecnie, telefon IP bazuje na nowoczesnej technologii, jaką jest telefonia VoIP, a z niej można skorzystać przynajmniej na kilka sposobów. Możemy pozwolić sobie na wykorzystywanie komputera, poprzez podłączenie do niego mikrofonu oraz słuchawek i użycie aplikacji od operatora VoIP. Dla wysokiej jakości połączeń, wymagane będzie stałe oraz szybkie łącze internetowe, natomiast w obecnych czasach, nie powinno stanowić to problemu. Dzięki, temu możliwością jest nie tylko spokojne wykonywanie połączeń, ale też organizowanie ich w telefonicznej centrali oraz pełne wykorzystanie wszystkich funkcjonalności komputera, które zakłada telefonia VoIP.

Pamiętajmy o tym, że nie każdy użytkownik telefonii internetowej, będzie zadowolony z wykorzystania komputera. Warto zatem wiedzieć, że możliwości jest przynajmniej kilka. Wymagający klienci, którzy cenią technologię VoIP, bardzo chętnie zaopatrują się w telefony internetowe.

Największe zalety telefonu IP

Podkreśla się przede wszystkim to, że telefony internetowe są gwarantem stałej dostępności linii. Dla każdorazowego wykonywania połączeń przy użyciu VoIP, nie musimy nawet uruchamiać komputera, ani też pilnować, by ten był cały czas włączony, na wypadek gdyby ktoś miał do nas zadzwonić. Można powiedzieć, że telefon IP funkcjonuje bardzo podobnie do stacjonarnego telefonu, gdyż ten zawsze jest gotowy, by przyjąć połączenie od wszystkich współpracowników oraz klientów.

W wypadku telefonów IP, śmiało można też mówić o szeregu bardzo praktycznych funkcji, a jest to chociażby zawieszanie rozmów, prowadzenie konferencji, oddzwanianie na numery wybrane ostatnie oraz wiele więcej. Nowsze modele, będą też w stanie pozwolić nam na skonfigurowanie większej liczby kont VoIP, nawet od różnych operatorów, co w praktyce jest bardzo przydatne, a szczególnie w tych większych przedsiębiorstwach. Spotkamy też takie, dzięki którym podłączymy linię stacjonarną, co będzie doskonałym wyjściem, gdy wiąże nas zobowiązanie wobec operatora stacjonarnego.

W jaki sposób podłączymy telefon internetowy?

Urządzenia, które są dedykowane do współpracy z telefonią VoIP, bez problemu podłączymy do naszego routera, bądź też bezprzewodowo z siecią Wi-Fi. Zaraz po zakupie telefonu i podłączeniu go do sieci, należy go jeszcze skonfigurować zgodnie z danymi, jakie dostarczy nam operator VoIP, a następnie będzie on już mógł normalnie funkcjonować. Oczywiście, wcześniej jeszcze wypada się zorientować, który operator dostarczy nam atrakcyjną ofertę usług telefonii internetowej