Czy warto kupić samochód poleasingowy?

Większość sprzedawanych samochodów w Polsce trafia do firm. Dużo pojazdów jest leasingowanych, następnie po kilku latach trafiają na sprzedaż na leasingowe aukcje. Czy warto zainteresować się zakupem takich samochodów? Może lepiej omijać je szerokim łukiem? Jak to jest z samochodami firmowymi? Fakt jest taki, że popularność pojazdów poleasingowych jest coraz większa.

Czy to się opłaca?

Każdy kij ma dwa końce. Z jednej strony decydując się na samochód poleasingowy z aukcji można mieć pewność, że pochodzą z polskiej sieci sprzedaży, dużo łatwiej można w tym wypadku prześledzić historię serwisową i na tej podstawie ocenić stan pojazdu. Co więcej, taki samochód będzie można dużo łatwiej sprzedać. Niemalże każdy pojazd poleasingowe ma szczegółowy raport stanu technicznego i historię napraw, także mamy pewność, co kupujemy. W tym wypadku nie ma ryzyka, że wybierzemy auto po korekcie licznika, firmy leasingowe dbają o takie rzeczy i nie dopuszczają do tego typu nadużyć. Warto też wiedzieć, że niektóre firmy umożliwiają zwrot samochodu, jeżeli nie spełnia naszych oczekiwań w ciągu 14 dni, co może być dobrą opcją, jeśli się rozmyślimy. Oczywiście są też ciemne strony takiego rozwiązania. Po pierwsze zazwyczaj takie pojazdy mają dość duże przebiegi, także jeśli zależy nam tym aspekcie, lepiej szukać gdzie indziej. Kolejna rzecz to dość dziwna kompletacja – niekiedy auta w klasie Premium nie posiadają alufelg albo ksenonów, mimo, że to pojazdy nowe o mocnych silnikach. Ponieważ samochodu firmowe są używane przez wielu kierowców, którzy mają różne nawyki, jego eksploatacja będzie dość mocna. Nie każdy bowiem jeździ ekonomiczne, co więcej o samochody firmowe pracownicy nie mają zwyczaju dbać. Chociaż mogłoby się wydawać, że przeglądy techniczne wykonywane zgodnie z zaleceniami to coś dobrego, okazuje się, że bywa to szkodliwe dla silnika.

Gdzie szukasz samochodów poleasingowych?

Obecnie nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem samochodów poleasingowych. Wystarczy wpisać w internecie hasło leasing aukcje wówczas znajdziesz ogromną ilość ofert. Oczywiście bardzo ważne jest to, żeby zdecydować się na współpracę wyłącznie ze sprawdzonym sprzedawcą, którzy cieszy się dobrymi opiniami. W ten sposób zyskujemy pewność, że samochód, który chcemy kupić jest dobrej jakości i będzie długo nam służył. W przypadku leasingu na aukcjach najważniejsze jest to, aby dokładnie prześledzić historię serwisowania oraz napraw, na tej podstawie można podjąć dobrą decyzję. Jeżeli nie do końca znamy się na samochodach, warto poprosić kogoś o wsparcie, aby później nie żałować. Dostęp do leasingowych aukcji można otrzymać przez zalogowanie się na danej stronie firmy, dzięki temu będziemy mogli na bieżąco przeglądać oferty w poszukiwaniu dobrego samochodu. Wybieramy miejsca zaufane, które cieszą się dobrymi opiniami.