Adwokat rozwody Wrocław – ogólna charakterystyka

Małżeństwo powinno być rzeczą świętą. Powinno… ale bardzo często nawet te z pozoru udane małżeństwa kończą się rozwodem. Zatem, jeśli i ty jesteś zmuszony/a rozstać się z twoją drugą połówką, warto nawiązać współpracę z rzetelnym adwokatem z Wrocławia, który poprowadzi twoją sprawę od początku do końca.

1. Adwokat rozwody Wrocław – kim jest?

2. Adwokat rozwody Wrocław – podstawowe zadania każdego adwokata

Adwokat rozwody Wrocław – kim jest?

Adwokat Wojciech Podgórski to sprawdzony specjalista, który pomoże rozwiązać każdy problem z zakresu prawa rodzinnego oraz karnego. Jednak główną specjalizacją adwokata Podgórskiego są rozwody, a w szczególności rozwód z orzeczeniem o winie. Jako adwokat rozwody Wrocław dobrze wie, jak pomóc stronom osiągnąć zamierzany cel szybko i sprawnie. Dzięki bogatemu doświadczeniu, a także doskonałej wiedzy, adwokat rozwodowy Wrocław może pomóc każdemu, niezależnie od trudności jego sprawy sądowej. Adwokat działa głównie na terenie miasta Wrocław oraz na terenie całej Polski.

Adwokat rozwody Wrocław – podstawowe zadania każdego adwokata

Rozwód z orzeczeniem o winie oraz każda inna rozprawa wiąże się z długim przygotowaniem. Niepewność lub strach klienta jest z pewnością dodatkowym motorem do działania, które musi być precyzyjne oraz niezwykle skuteczne. W wielu sytuacjach nie ma miejsca na powtórki – czyli ponowne rozprawy z tym samym początkiem. Zanim jednak wybierzesz się do adwokata rozwodowego z Wrocławia, warto zapoznać się z jego podstawowymi działaniami:

– doradztwo oraz wsparcie – bardzo często adwokat rozwodowy jest jedyną osobą, która może udzielić swojemu klientowi porady na temat przebiegu rozwodu, która może być decydujące przy ostatecznym wyroku sądu. Co więcej, wsparcie na każdym etapie i dodawanie otuchy jest również bezcenne. Sama informacja, że klient nie został sam z problemem ma kojące działanie.

– pomoc w uzyskaniu świadczeń alimentacyjnych – adwokat rozwodowy Wrocław również pomoże w napisaniu odpowiednich wniosków, aby otrzymać najkorzystniejsze świadczenia alimentacyjne od byłego partnera/partnerki bądź z funduszu alimentacyjnego. Co więcej, adwokat Podgórski również pomoże zebrać potrzebne środki dowodowe, które udowodnią, że małoletni potrzebuje takich, a nie innych świadczeń alimentacyjnych. Warto zauważyć, że poprawnie wypełniony wniosek oraz bogate dowody mogą pomóc w otrzymaniu alimentów korzystnych dla danej strony.

– reprezentowanie klienta w postępowaniu sądowym – adwokat Podgórski będzie również reprezentował swojego klienta, jeśli on/ona nie chce pojawić się na rozprawie. Rozprawy rozwodowe bardzo często bywają pożeraczami pozytywnych emocji bowiem małżeństwo, które było zawierane z miłości, a teraz się kończy nie jest łatwą sprawą dla nikogo. Właśnie z takich powodów coraz to więcej osób decyduje się zrezygnować z rozprawy na rzecz doświadczonego adwokata, który będzie wypowiadał się w imieniu powoda.