Zwiedzanie i zakupy w czasie pobytu na Majorce

Podróż na Majorkę to z jednej strony prawdziwa wyprawa, a z drugiej zaś przyjemność, jaką zapewnia sama możliwość przebywania w tak wyjątkowym miejscu. Dobrze zaplanowany urlop gwarantuje same korzyści. Warto w takim razie wykazać się zaangażowaniem i zorganizować sobie niezapomniane wakacje.

Ciekawe okolice Majorki

Majorka to dość duża wyspa, na której w wielu miejscach usytuowane są przykuwające uwagę plaże. Warto więc zrobić wszystko, co tylko możliwe, aby te wakacje na majorce były w pełni satysfakcjonujące i ciekawe. Gdzie w takim razie warto się wybrać, co zobaczyć? Lista takich miejsc jest całkiem długa. Wyboru powinno się dokonać na podstawie indywidualnych oczekiwań i potrzeb. Jeśli ktoś od wyjazdu oczekuje głównie leniwego wylegiwania się na piaszczystej plaży, powinien skoncentrować się na zwiedzaniu plaży. A jest ich całkiem sporo, poczynając od tych dla imprezowiczów, poprzez plaże dla całych rodzin, a na plażach nudystów kończąc. Poza plażami są również obiekty architektoniczne, które ujmują swoim wyglądem i historią. Planując wycieczki po Majorce, warto rozważyć wizytę w centrum. Tam można wybrać się na zakupy. I jest to obowiązek w czasie każdego tego rodzaju wyprawy. W końcu powrót bez pamiątek wydaje się nieco bez sensu. A kupić można rozmaite przedmioty. Dobrze byłoby również pomyśleć o znajomych, czy rodzinie. Na pewno ucieszą się z najmniejszego drobiazgu przywiezionego prosto z Majorki. Miejsca, w których można zrobić zakupy na Majorce, to Berganti Bikes, Mercat de l’Olivar, Santanyi Outdoor Market, czy na przykład Fan Mallorca Shopping. Wybór sklepów czy miejsca zakupów powinien zależeć od tego, co kto chce kupić. Na przykład po świeże i smaczne owoce można wybrać się do Inca Market. Jedno jest pewne – na Majorce każdy bez problemu znajdzie dla siebie idealny sklep i wyjątkowe produkty.

Co robić na Majorce w jeden dzień?

Mając do dyspozycji samochód, Majorkę w pewnym stopniu można zwiedzić nawet jednego dnia. Swoją wycieczkę warto zacząć od Playa de Palma – Inca. Stamtąd można udać się w stronę miasteczka Alcúdia, strzegącego dostępu do skalistego pasa porośniętego lasem, który wbija się w wody Morza Śródziemnego. Można też wybrać się na miejski targ w Inca znajdujący się przy Carrer de la Pau. Alcúdia to typowe hiszpańskie miasteczko z portem jachtowym, barami, restauracjami i straganami. Jeśli ktoś już będzie miał dosyć tego gwaru, jaki tam zazwyczaj panuje, może wybrać się w dalszą drogę. Tak więc co jeszcze, co zobaczyć na Majorce? Warto podążyć w kierunku Port de Sa Calobra. Prowadzi do niego niesamowicie kręta droga. Gdyby było można jechać w linii prostej, trasa ta byłaby o połowę krótsza. Jednak widoki są nie do opisania, więc czas podróży jest w pełni uzasadniony. Wyjątkowy wąwóz na Majorce Terrent de Pereis również trzeba koniecznie zobaczyć. Rozpościera się na kilka kilometrów, a jego krańce wyznaczają plaża w Sa Calobra i góry. Tak naprawdę jest co zwiedzić na Majorce i każdy bez problemu znajdzie dla siebie punkty na mapie, które będzie mógł odwiedzić w ciągu nawet jednego dnia. Tak krótki czas pozwoli nawet na zakupy. Ważne jest tylko to, aby mieć do dyspozycji auto, ale na szczęście to nie problem, ponieważ można je bez problemu wynająć w dowolnej wypożyczalni.

Myśląc o wakacjach na Majorce,warto dobrze je zaplanować, bo tak naprawdę przy dobrej organizacji można naprawdę sporo zwiedzić i zobaczyć. Co prawda dzień ten będzie intensywny, jeśli jest tylko jeden do dyspozycji, ale zarazem pełen wrażeń. Zresztą Majorka to przepiękne miejsce, wyjątkowa wyspa. Wypoczynek w nim musi być udany.