Zdrowe świece zapachowe? To możliwe!

Chciałbyś usłyszeć od odwiedzających Cię gości: Ale tu pięknie pachnie! ? Pewnie chciałbyś też odprężyć się w swojej wannie przy blasku świec zapachowych? A może chciałbyś zorganizować dla swojej ukochanej romantyczną kolację ze świecami? Jednak, boisz się tego zrobić, bo słyszałeś, jak wiele niebezpiecznych i szkodliwych substancji znajduje się w świecach zapachowych? To prawda, w większości świec zapachowych znajdują się takie substancje, które powodują wiele niekorzystnych objawów, a nawet uznawane są za rakotwórcze. Jednak, nie wszystkie świece zapachowe są niebezpieczne – wybierając świecę, warto postawić na naturalne świece zapachowe.

Naturalna świeca zapachowa nie stwarza zagrożenia dla naszego zdrowia, zwłaszcza, jeżeli wykonana jest z wosku sojowego. Jeżeli jednak decydujemy się na zakup świecy zapachowej z wosku parafinowego, mogą wystąpić u nas liczne powikłania i dolegliwości? Oto lista tylko niektórych z nich:

 • bóle głowy,
 • problemy z koncentracją,
 • problemy z oddychaniem,
 • podrażnienie oczu,
 • chrypka,
 • kaszel,
 • obniżone samopoczucie.

Bardzo często osoby z takimi dolegliwościami zgłaszają się do lekarza i diagnozowane są w kierunku przeziębienia czy alergii lub innych schorzeń. Wiele osób bez potrzeby bierze wtedy leki – a wystarczy tylko zrezygnować ze świeczek zapachowych w swoim domu lub zamienić je na świeczki naturalne, np. z wosku sojowego.

Można zapytać zatem, dlaczego na rynku jest tak wiele świeczek parafinowych, skoro nie działają na nas korzystnie? Otóż, wosk parafinowy jest najpowszechniejszy, najbardziej znany na całym świecie, a co za tym idzie – jest również najtańszy. Nic więc dziwnego, że producenci wykorzystują go bardzo często.

Zalety naturalnych świec zapachowych z wosku sojowego

Naturalne świece zapachowe wykonane z wosku sojowego mają wiele zalet. Po pierwsze, są one neutralnymproduktem dla człowieka i dla środowiska. Nie mają zatem niekorzystnego wpływu ani na nas samych, ani na otaczający nas świat. Po drugie, wosk sojowy lepiej przenosi zapach niż w przypadku innych wosków – jest on intensywniejszy. Przez to nasze pomieszczenia będą pięknie pachnieć,  a my będziemy spokojni, że wszystko odbywa się bezpiecznie. Po trzecie, wosk sojowy posiada niższą temperaturę spalania, przez co nie kopci, spala się równomiernie i jest bardziej wydajny. Dzięki temu wiele zaoszczędzimy! Świeca sojowa może być użytkowana naprawdę przez sługi czas! po czwarte, świece sojowe nie emitują toksyn, są w pełni bezpieczne, dlatego można zapalać je w różnych pomieszczeniach. Po piąte w końcu, wosk sojowy można łatwo usunąć z innych powierzchni, nie potrzebne są wyszukane sposoby – wystarczy woda z odrobiną mydła!

Dużo zalet prawda? Jednak przede wszystkim należy mieć na uwadze swoje zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich domowników. Świece naturalne z wosku sojowego to gwarantują!

Naturalne świece zapachowe na prezent

Świece zapachowe stanowią doskonały prezent. Bardzo często świece prezentowane są w czasie świątecznym. Dołączane są one albo do większych zestawów prezentowych, albo stanowią prezent sam w sobie. Najlepsze firmy na rynku zajmujące się produkcją naturalnych kosmetyków i naturalnych świec, np. firma Yope, oferują pięknie zdobione świece sojowe, które będą nie tylko pięknym prezentem, ale przede wszystkim możemy mieć pewność, że nikomu nimi nie zaszkodzimy.

A jakie zapachy mogą mieć naturalne świecki zapachowe? Możliwości są nieograniczone! Każda firma może zaoferować swoim klientom inne zapachy, np. świece o zapachu:

 • wanilii,
 • werbeny,
 • figi,
 • bergamotki,
 • ambry, piżma,
 • jaśminu i tuberozy,
 • kadzidła,
 • zimowej bombonierki,
 • zimowych ciasteczek.

Szukając świeczek zapachowych, czy to do własnego domu, czy na prezent, warto wybierać takie, które są naturalne i pochodzą od dobrych producentów. Nie warto natomiast narażać się, wybierając najtańsze świece zapachowe wykonane z wosku parafinowego. Warto mieć to na uwadze! Zdrowie jest przecież najważniejsze!