W jaki sposób wybierzemy najlepsze opakowanie? – Postaw na dobrego producenta opakowań

W wypadku, gdy nie od dziś wykorzystujemy tekturowe opakowania, zapewne dobrze wiemy, na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas ich wyboru, a także co jest najważniejsze w tym temacie. Spora część firm, wciąż korzysta jednak z opakowań ze sztucznych tworzyw, a także innych materiałów, które nie są tak przyjazne dla środowiska jak karton. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób dobrać odpowiednie opakowanie dla naszych produktów.

Prawie każdy producent opakowań wykorzystując nowe technologie może sprawić, że tektura zyska nowe właściwości, a to przekłada się na dodatkowe możliwości co do jej zastosowania. Ta jest coraz szerzej stosowana podczas produkcji opakowań, a jeszcze kilka lat temu, były to częściej zupełnie inne materiały. Popularność tekturowych opakowań bierze się z ich naturalnego pochodzenia i właściwości, ale też faktu, że są one przyjazne dla środowiska. Nawet klienci domagają się tego, aby to właśnie tego typu opakowania były wykorzystywane, a jak wiadomo – lepiej stosować się do ich wymagań.

Jak dokonać wyboru opakowania?

Nie da się ukryć, że firmy nawet jeśli chcą wykorzystywać tekturowe opakowania, nie wiedzą co jest istotne przy ich wyborze. Najlepiej postawić zatem na profesjonalną produkcję opakowań, gdzie pracują specjaliści, którzy będą w stanie przedstawić nam najlepsze rozwiązania, natomiast własna wiedza także będzie cenna.

Każdy producent opakowań tekturowych zwróci uwagę na wiele elementów, jednak to cel, któremu mają służyć pudełka jest najważniejszy. Istotne są również takie aspekty, jak ich wielkość, kształt, wytrzymałość czy też konstrukcja, jednak to właśnie ich przeznaczenie będzie determinować wszystkie pozostałe cechy. To, co należy określić w pierwszej kolejności, to rodzaj pudełka, gdyż może być ono zarówno transportowe, jak i ekspozycyjne. Zwykle producenci opakowań tekturowych oferują każdą z możliwości. Nie mniej istotne jest to, co będzie zapakowane, a przy tym należy mieć na uwadze kształt, wagę produktu, a także jego odporność na wstrząsu. Ważne jest tutaj również obecność ostrych krawędzi lub innych elementów. Kolejno należy skupić się na logistycznych kwestiach, a zatem czy towar będzie znajdował się na paletach, gdyż będzie to warunkować rodzaj zastosowanej tektury podczas produkcji.

Oczywiście jednym z kluczowych elementów jest też sam wygląd pudełka, gdyż determinuje ono pierwsze wrażenie, jakie zostaje wywołane na potencjalnym kliencie. Tym samym, tak samo ważna jest jakość tektury, jak i nadruk. Będzie to zatem wizytówka danej firmy, która trafi do klienta razem ze sprzedawanym towarem. Atrakcyjne opakowanie może być nawet wykorzystane powtórnie, przez co stanie się formą długotrwałej reklamy. Warto, aby opakowanie posiadało certyfikat FSC. Chociaż jest to droższe rozwiązanie, nabywca zapewne doceni nasze starania.

Warto pamiętać…

Nawet wtedy, kiedy decydujemy się na zamówienie małej ilości opakowań, gdyż nasza działalność dopiero się rozpoczyna, czy też testujemy nowe rozwiązania, w każdym wypadku nie powinniśmy rezygnować ze stawiania na atrakcyjny wygląd pudełek. Jest to szalenie istotne, pod względem wizerunku, a także sprzedaży. Producenci standów, stojaków reklamowych, a także opakowań tekturowych, powinni wykonać dla nas nadruk flexograficzny w niskiej cenie, nawet jeśli potrzebujemy niskiego nakładu.

Mowa tu jedynie o wybranych elementach, które są istotne podczas wyboru najlepszych opakowań z tektury. Tylko rzetelne wzięcie ich pod uwagę sprawi, że możliwe będzie dostosowanie pudełka do produktu, który jest oferowany przez naszą firmę. W kwestii technicznych parametrów kartonowych pudełek, musimy zdać się na porady konkretnego producenta. Należy zatem stawiać na firmy, które posiadają wieloletnie doświadczenie w projektowaniu opakować dla przeróżnych branż, co pozwoli na przygotowanie i zaprezentowanie możliwie najlepszej oferty dla naszej firmy.