Płytki dywanowe IVC – idealne do hotelu i biura

W sprzedaży dostępne są bardzo różne pokrycia podłogowe, różniące się wzorami, kolorami i jakością. Poszczególne rodzaje tych produktów są przeznaczone do zastosowania w konkretnych pomieszczeniach. Inne pasują do domu, inne sprawdzają się w firmie itd. Czym wykończyć podłogi w hotelu i biurze?

Czym są płytki dywanowe IVC?

Popularnym materiałem stosowanym przy wykańczaniu podłóg są płytki dywanowe IVC. Są to płytki z runem pętelkowym o gramaturze ok. 540 g/m2. Warto również podkreślić, że płytki te są fragmentami wykładziny dywanowej ze specjalnym podkładzie, który składa się z kilku warstw i materiałów. Każda taka płytka jest zamocowana do podkładu z bitumu, który jest montowany do podłoża na specjalny płyn antypoślizgowy. Materiały, z których powstają te płytki są w pełni bezpieczne dla użytkowników. Nie zwierają rozpuszczalników, ani też substancji zapachowych. Odpowiednio dobrane materiały, z których składają się wspomniane płytki, nie kruszą się, gdyż są elastyczne. Płytki te występują w wielu kolorach. Dzięki temu można spokojnie dobrać do konkretnego wnętrza odpowiednie, a nawet z wykorzystaniem kilku kolorów, stworzyć ciekawą aranżację podłogi w wybranym pomieszczeniu.

Pomieszczenia, w których sprawdzą się płytki IVC

Wybór płytek dywanowych IVC jest bardzo duży i materiały te świetnie nadają się do zastosowania w pomieszczeniach komercyjnych. To dobry wybór do hoteli i pomieszczeń biurowych. Płytki te są przeznaczone do zastosowania w pomieszczeniach, które są narażone na intensywne użytkowanie, a co za tym idzie, istnieje potrzeba wyboru materiału odpornego na zniszczenia i dającego się łatwo utrzymać w czystości. W tego typu wnętrzach bardzo ważne jest, aby stosować materiały podłogowe wyróżniające się nie tylko jakością, ale też dobrym stylem. O płytkach dywanowych IVC można mówić długo. ich ogromną zaletą jest Trzeba jednak podkreślić, że ich ogromną zaletą jest to, że wyglądają bardzo elegancko. W związku z tym tworzą we wnętrzu wyjątkowy klimat, przytulna atmosferę.

Do wykończenia podłóg w biurach i hotelach coraz częściej wykorzystuje się płytki podłogowe. Materiał ten sprawdza się w tym zakresie w stu procentach. Jest elegancki, a mimo to bardzo trwały i łatwy do utrzymania w czystości. Płytki dywanowe występują w wielu kolorach, dzięki czemu można z nich tworzyć wyjątkowe aranżacje. Warto więc poważnie zastanowić się nad inwestycją w ten produkt, tym bardziej, że jego montaż jest niezwykle prosty i przebiega bardzo sprawnie, a same płytki nie są drogim materiałem.